בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי: "אין לנו חיים"

בדיון בערעור שהתקיים השבוע בעניינו של המחבל שהורשע ברצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, סיפרה אלמנתו הדס כי הפיגוע משפיע עליה ועל ילדיה עד היום "היה נוראי, אני זוכרת את הצעקות. אין לנו חיים".

  • יח"צ
  • כ"ב אב תש"פ - 14:41 12/08/2020
גודל: א א א

בתחילת השבוע התקיים דיון בערעור שהגישה התביעה הצבאית בבקשה להחמרת עונשו של המחבל שהורשע בביצוע הפיגוע בו נרצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, וכן בערעור שהגיש המחבל כנגד הכרעת הדין וגזר הדין. במהלך הדיון תיארה אלמנתו של נצ"מ ברוך מזרחי את חייהם לאחר הפיגוע.

מזרחי ציינה כי ארבעה מתוך חמשת ילדיה נכחו בפיגוע "זה פשוט חי איתם וילך איתנו עד הסוף". מזרחי תיארה את הפיגוע "האירוע היה נוראי, אני עד היום זוכרת את הצעקות, את כל הילדים שצעקו".

לדבריה, הם חווים את השפעות הפיגוע עד היום "אין לנו חיים, הכל הלך. היינו משפחה נורמטיבית".

בנוסף, דיבר קרוב משפחה של ילד נוסף שנפצע בפיגוע. לדבריו, עונש מאסר עולם למחבל מהווה ענישה מתאימה "מבחינתנו כל כדור שנורה בפיגוע זה מאסר עולם. שיקום של ילד שלא מסוגל לצאת מהבית, מפחד מהמסגד, זו פציעה נפשית וגם פיזית.. כל כדור שנורה זה מאסר עולם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

נזכיר כי הפיגוע התרחש לפני למעלה משש שנים, עת נסעה המשפחה בכביש 35 בדרך לקרית ארבע לחגוג את ליל הסדר. בתחילת השבוע נערך דיון בביהמ"ש הצבאי יהודה במחנה עופר בערעור שהגישה התביעה הצבאית בעניין החמרת עונשו של המחבל. 

המחבל הורשע ונשפט למאסר עולם, וכעת ביקשו בתביעה להגדיל את תשלום הפיצויים אותם הוא נדרש לשלם למשפחה. במהלך הדיונים הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את האלמנה הדס מזרחי ומשפחתה כנפגעי עבירה, תחשיב נזק העומד על סך 10 מיליון ₪.

לקראת הדיון אמר עו"ד בלייכר מארגון חוננו כי "מדובר במחבל ששוחרר בעסקת שליט וקיבל הזדמנות שנייה לבצע את מזימותיו הרצחניות. מאחר והמדיניות הנהוגה היום שלא לגזור עונש מוות חרף הצורך הברור בכך, אנו דורשים למצער להחמיר בשאר רכיבי הענישה, כדוגמת פסיקת פיצויים גבוהים עבור נפגעי עבירה הרבה מעבר לפיצויים הנמוכים שנפסקו בבית משפט קמא."

כאמור, ביום שני האחרון דן ביהמ"ש הצבאי יהודה בערעור שהגישה התביעה הצבאית לגבי החמרת ענשו של המחבל, וכן בערעור שהגיש המחבל כנגד הכרעת הדין וגזר הדין שהושת עליו. ביהמ"ש צפוי ליתן החלטה בהמשך.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד