בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפי מתפרעים משליכים אבנים וחוסמים צירים בנגב

אלפי פורעים הגיעו לכביש 31 מתל ערד לצומת שוקת התפרעו וחסמו את צומת מולדה תוך השלכת אבנים. עד כה נעצרו 13 מתפרעים ו 3 נפצעו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשפ"ב - 18:24 13/01/2022
גודל: א א א

אחרי שהממשלה התקפלה במחאת הנטיעות והעבודות הופסקו, הבוקר התגלה שבדואים בנגב הרסו את הנטיעות למרות התחייבותם לשמור על השתילים שניטעו. בשעות אחר הצהריים, אלפי פורעים הגיעו לכביש 31 וחסמו את צומת מולדה תוך הפרת סדר והשלכת אבנים. שוטרים פועלים באמצעים לפיזור הפגנות ועד כה נעצרו 13 מתפרעים ושלושה מתפרעים נפצעו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

גלעד אך, מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "המליציות הבדואיות החמושות אשר החליטו לנכס לעצמן אדמות מדינה שקק"ל העיזו לנטוע בהן עצים מבקשות שוב להתסיס את השטח. מדינת ישראל חייבת לנקוט יד קשה אל מול הטרור של הבדואים. התרפסות נגד אותן מחבלים היא פרס לטרור".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג מסר: "לא מדובר בעניין אזרחי של אדמות פרטיות אלא בעניין לאומי. חלקים בערביי ישראל מתקוממים ומבינים היטב את המסר שהעבירה להם מדינת ישראל: תפעילו אלימות ואנחנו ניכנע".

"תנועת אם תרצו קוראת לכל ראשי המפלגות הציונית להתעשת, לעצור את השותפות עם מפלגה של תומכי טרור שליחת התנועה האסלאמית. זה לא רק הנגב, זה תל אביב, ירושלים וכל הארץ. אנחנו רגע לפני אינתיפאדה נוספת. תתעוררו!"

מהוועד להצלת הנגב נמסר: "ציר 31 חסום לתנועה בחלקו בעקבות הפרות סדר. העיר ערד כמעט נצורה לחלוטין. תושבי ירוחם מפחדים לצאת מבתיהם. חמאס מתדלק את הפורעים. על פי ההערכות - הפרעות צפויות להתחזק לקראת ערב.  אנו נערכים לפתיחת חמ"ל לסיוע לאזרחים כבר הלילה".

יו"ר עוצמה יהודית מסר בתגובה: "הממשלה קנתה שקט מזוייף, תמורת דיבורים במקום לנהוג ביד קשה ובתגובה קיבלנו עקירת עצים ושוב השתלטות על קרקעות מדינה. אסור לוותר על הנגב ולהיכנע לעבריינים ולכן אחזור לנטוע עצים בנגב, כי ארץ ישראל שלנו ומי שלא מתאים לו שיחפש מדינה אחרת".

ממשטרת ישראל נמסר: "כביש 31 מצומת שוקת עד תל ערד נסגר לתנועה עקב הפרת תנאי מחאה בצומת מולדה תוך הפרת סדר. שוטרים פועלים במקום בסיוע מסוק המערך האווירי לפיזור הפרת הסדר אשר עם תחילתה נהדפה לתוך השטח. עד כה נעצרו 13 מפרי סדר. התקבל דיווח כי לבית החולים הגיעו 3 מתושבי האזור פצועים באורח קל".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד