בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אמש: מחאת תושבים נרחבת בדרום

אמש הפגינו תושבים רבים בכניסה לשדרות במחאה על ירי הטילים ורפיסות מערכת הבטחון מול הטרור של ערביי עזה. היום הודיעו בתי ספר על ביטול הלימודים במחאה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט חשון תשע"ט - 13:29 28/10/2018
גודל: א א א
הפגנה בצומת שדרות אמש ניב בנודיז/TPS
הפגנה בצומת שדרות אמש ניב בנודיז/TPS

תושבי הדרום החלו אמש בגל מחאות בעקבות המצב הבטחוני הרעוע והמתמשך באיזור הדרום.

תושבים רבים הגיעו בשעות הלילה לצומת הכניסה לעיר שדרות והפגינו במקום. המפגינים קראו למערכת הבטחון ולממשלה לפעול ביד תקיפה למיגור הטרור ולנקוט בפעילויות משמעותיות שיביאו לשקט ובטחון אמיתי לכלל תושבי הדרום.

למרות שאמש (מוצ"ש), יצאה הודעה רשמית של המועצות האיזוריות בעוטף עזה כי הלימודים היום ייתקיימו כסדרם, יצאו מספר מוסדות ביוזמה אישית להשבית את הלימודים בבית הספר במחאה על אוזלת היד המתמשכת. "משחקים בנו", נכתב בהודעה אותה הוציאו יוזמי המחאה.

בשבוע שעבר במהלך ביקור ראש הממשלה בעיר נתיבות הגיעו למקום תושבים רבים והניפו בלונים אליהם חוברו זיקוקים. התושבים קראו לראש הממשלה לפעול בנחישות נגד טרור הבלונים המסוכן. 

היום (א') פרסמנו בקול היהודי את תיאורה של תושבת שדרות מיטל פיקאר בו היא מספרת על השבת אותה חוו התושבים ואת תחושתם סביב התנהלות הממשלה.

  | למעלה מ-40 רקטות שוגרו במהלך השבת

בשבת האחרונה ערבים מרצועת עזה שיגרו לפחות 40 רקטות לעבר העיר שדרות ויישובי עוטף עזה. חלק מהרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. צה"ל תקף בתגובה מטרות טרור ברצועה וכן פיר של מנהרה.

האזעקה הראשונה נשמעה בליל שבת סמוך לשעה 22:00 באיזור שדרות.

מייד לאחר מכן הופעלה אזעקה נוספת באיזור המושבים הסמוכים לעיר. כתוצאה מהפעלת האזעקה וירי הטילים מספר בני אדם לקו בחרדה ונזקקו לטיפול רפואי. בהמשך סמוך לשעה 22:25 נשמעה אזעקה נוספת ודווח כי 8 רקטות קסאם שוגרו לעבר שדרות. 

בתוך כך דווח על מספר יציאות נוספות של טילים לעבר העיר. במד"א הוכרזה כוננות ברמה גבוהה וצוותי הצלה רבים נערכו.  

לאחר שעה סמוך לשעה 23:10 החל שוב סבב אזעקות להישמע בעוטף עזה בעקבות מטח נוסף שירו הערבים. סמוך לשעה 00:00 החלו מטוסים ומסוקים של חיל האוויר לתקוף מטרו טרור שונות ברצועת עזה. בשעה 1:00 בלילה דווח כי הרמטכ"ל וראשי מערכת הבטחון התכנסו לישיבה דחופה בקריה בעקבות ירי הטילים.

לאורך הלילה המשיכו מטוסי צה"ל לתקוף מטרות שונות ברחבי הרצועה.

ממשרד הבריאות העזתי נמסר כי בתקיפת צה"ל נפגע בית חולים אינדונזי הנמצא בעזה ומספר חדרים בו ניזוקו. 

על פי  הודעות צה"ל לאורך הלילה נורו לעבר יישובי הדרום כ-40 טילים על ידי מחבלים מרצועת עזה. על פי ההודעה הותקפו 80 מתחמי טרור ברחבי הרצועה בהם מתחמים צבאיים ופירי מנהרות טרור. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד