בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אנטישמיות:

האו"ם סופר פיגועים וביקורים בהר הבית כ"אלימות מתנחלים"

נתוני האו"ם על "אלימות המתנחלים" מציגים עלילת דם של ממש. 30 אחוזים מהאירועים התרחשו בכלל בירושלים, ברבים מהאירועים אין מתנחלים ואין אלימות

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ג טבת תשפ"ד - 17:00 04/01/2024
גודל: א א א
אולם עצרת האו"ם (Patrick Gruban פורסם במקור ב-Flickr)
אולם עצרת האו"ם (Patrick Gruban פורסם במקור ב-Flickr)

עיתונאי חדשות 12 עמית סגל חשף את האמת על הנתונים השקריים של האו"ם בנוגע ל"אלימות המתנחלים", קמפיין שהאו"ם והאיחוד האירופי מקדמים יחד עם ארגוני שמאל ישראלים וזרים.

עלילה שכזו קשה להאמין שהומצאה. מתברר שחלק מהאירועים שנספרים כ"אלימות מתנחלים" הם פיגועים רצחניים שבכלל ביצעו ערבים. אחרים אלו אירועים בהם צה"ל ירה בפורעים ערבים, ו-30 אחוזים מהאירועים בכלל התרחשו בירושלים ולא קשורים לאלימות אלא מתארים עליית יהודים ותיירים להר הבית. 

את הנתונים קיבל מהאו"ם ד"ר מיכאל וולפוביץ, ד"ר לקרימינולוגיה בפקולטה למשפטים באונ' העברית החוקר את הנושא.

לפי האו"ם בין השנים 2016 ל-2022 התרחשו לא פחות מ-5,656 אירועי אלימות מתנחלים נגד פלסטינים.

30% מהאירועים התרחשו בירושלים

אלא שבדיקה מעלה כי מתוכם מעל 1,600 (29 אחוזים) התרחשו בכלל בירושלים, כמעט כולם - 1300 מתוכם (23 אחוזים) הם כניסת יהודים או תיירים להר הבית או עימותי משטרה עם פורעים מוסלמים בהר הבית. כלומר לא אלימות ולא מתנחלים...

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

מהיתר שנשארו רק 2,500 מתארים בכלל תקיפת רכוש או אדם (45 אחוז בלבד מכלל האירועים) בעוד שרוב האירועים מתארים כניסה לאדמות או דברים כגון אלו.

אלא שגם 45% הללו כוללים מאות אירועים שבינם לבין "אלימות מתנחלים" אין קשר. השיא – פיגוע בו מחבלים שירו או דקרו יהודים וחוסלו או נפצעו בידי חיילים או אזרחים נחשב לשיטת האו"ם "אלימות המתנחלים". אחד מהם אף נרשם פעמיים מכיוון שביום הפיגוע המחבל נפצע ולאחר יממה הוא מת מפצעיו.

ערבי רצח יהודי? "אלימות מתנחלים"

כך למשל, ב-8 באפריל 2018 ניסה מחמד עבד אלכרים מרשוד לדקור אזרחים ישראלים בתחנת דלק באזור התעשייה מעלה אדומים (מישור אדומים).  אזרח ישראלי בעל רישיון נשק נטרל את המפגע באמצעות נשקו.  לאחר מכן מת התוקף מפצעיו ב-9 באפריל 2018.  באופן מפתיע, תקרית זו מתועדת בנתוני האו"ם כאקט של אלימות מתנחלים. באופן מפתיע יותר, תועדו תקריות נפרדות ב-8 וב-9 באפריל עבור אותו אירוע, אחת בגין הירי ואחת בגין המוות שלאחר מכן.  

תקרית דומה תועדה ב־26 ביולי 2018: אז תואר כי "מתנחל בן 31 נהרג ושני מתנחלים (בן 41 ובן 58) נפצעו כשנדקרו על ידי גבר פלסטיני בן 17 בהתנחלות אדם ליד הכפר ג׳בע. הפלסטיני זוהה כמוחמד טארק דאר יוסף מהכפר כובר; הוא נורה למוות בתחמושת חיה שירה מתנחל בהתנחלות. גופתו של הפלסטיני ההרוג עוכבה על ידי הרשויות הישראליות (ירושלים)". 

אירוע בו נרצח יותם עובדי הי"ד נרשם כאירוע של "אלימות מתנחלים", ככל הנראה משום שהמחבל נורה בידי "מתנחל".

עוד אירוע שהוגדר אלימות מתנחלים הוא פיגוע דקירה בחוות מור בהר חברון. בעל החווה ירה במחבל והרג אותו לאחר שהמחבל דקר אותו בביתו כאשר אשתו וילדיו בחדר הסמוך.

כך גם מחבל שחדר ליצהר לביצוע פיגוע דקירה ונורה בידי כוחות הביטחון ונפצע מרחק קרוב לבתי משפחות אליהם תכנן לחדור מתואר כאלימות מתנחלים.

כניסת מטיילים לאתר עתיקות? אלימות מתנחלים

גם פציעת מתפרעים ערבים מירי כוחות הביטחון כדוגמת פורעים שיידו אבנים על שיירות שנכנסו לקבר יוסף, אתרים ארכיאולוגיים או בהתפרעויות אחרות של ערבים שהתקרבו לישובים יהודים, נחשבת בעיני האו"ם כאלימות מתנחלים. 

כניסת מטיילים באישור צה"ל לאתר העתיקות בסבסטיה מתוארת בידי האו"ם כאירוע בו מתנחלים פלשו יחד עם כוחות צבא לכפר סבסטיה - לא נגרם נזק ולא דווח על נפגעים.

לשיטתם ישנה מעורבות מתנחלים באירוע, אף שהמעורבות מסתכמת בכך שהאירוע התרחש ליד ישוב יהודי (ירי של חיילים במתפרע ערבי ליד ישוב) או שיהודים היו באוטובוס בדרכם לתפילה או ביקור באתר ארכיאולוגי בליווי צה"ל.

ניתן להעריך בזהירות כי רק כ-35 אחוזים מהאירועים אכן מתארים אירועים בהם ישנם מתנחלים ואלימות, וגם הם לא נבדקו והם כוללים תיאורים מפוקפקים כמו תאונות דרכים (מתנחל דרס ילד פלסטיני) או ערבים ש"ברחו ממתנחלים" ונפלו תוך כדי ריצה.

אם מחלקים את הנתון הזה ב-96 חודשי התקופה הרלוונטית הממוצע הוא של כ-20 אירועים בלבד בחודש, שגם רובם כאמור עימותים הדדיים או שקרים.

לשם ההמחשה, על פי צה"ל בשנת 2022 התרחשו ביהודה ושומרון 9,156 פיגועים נגד יהודים, בממוצע 763 לחודש. (זריקות אבנים -7,589, בקת"בים- 1,268, ירי – 285, דקירה- 14) .

אנטישמיות דו כיוונית

לגבי התקפות טרור על יהודים האו"ם מבצע את אותו שקר רק באופן הפוך.

לפי האו"ם בשנים 2016 עד 2022 התרחשו 1,935 אירועי תקיפת ישראלים בידי פלסטינים כולל בירושלים.

נתון מגוחך בהתחשב בכך שלפי צהל רק בשנים 2019-2022 התרחשו 25,257  התקפות ערבים על יהודים ביהודה ושומרון בלבד (ללא ירושלים) ובהם מעל 20 אלף אירועי זריקות אבנים, כ-4,000 בקבוקי תבערה, כ-400 פיגועי ירי ומעל 50 פיגועי דקירה.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

עלילת אלימות המתנחלים היא אחת משורת עלילות דם שמפיץ האו"ם על ישראל ומבוצעת בדיוק באותה שיטה - הסתמכות על דיווחי הרש"פ וארגוני שמאל רדיקאלי ישראלים וזרים על בסיס תקצובי עתק מהאיחוד האירופי.

לדוגמה עלילת צה"ל הורג ילדים פלסטינים. בקול היהודי חשפנו דוגמה לשקר, בתחקיר שעשינו על ארגון IWPS. מדובר בנשים פעילות BDS שמגיעות כל שנה לשומרון לכמה חודשים לפרובוקציות וכותבות פוסטים ודו"חות לעולם על "האפרטהייד הישראלי". 

באחת הפעמים הן נסעו לשכם לנקות בבלטה קברים של "שהידים". הן העלו תמונה של "ילד פלסטיני שנהרג על ידי צה"ל", ואת הקבר שלו. חיפוש גוגל קצר עם שמו העלה  כי הוא בכלל נהרג בריב חמולות בבלטה ואפילו שהרש"פ עצרו את החשודים ברצח.

כמו במקרה זה גם בנוגע ל"אלימות המתנחלים", מדובר בעלילה אנטישמית, אלא שבמקרה זה יש גם מי שקונה אותה במערכת הביטחון.

בואו לתמוך בעיתונות יהודית עצמאית שלא נכנעת לשקר ולהשתקה

עכשיו, יותר מתמיד - אנחנו צריכים אתכם כדי להוביל לשינוי, שכולנו חייבים.
מוסיפים אור ומגרשים את החושך.

לתרומה לקול היהודי באשראי או בביט >>

יחד נשנה מציאות, נוסיף אור וננצח את האויב!

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד