בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון השמאל הקיצוני ייצג ערביה שהגישה מסמך מזויף

המוקד להגנת הפרט עתר בשם ערביה שביקשה להיכנס לעזה אך התברר כי המסמך שהגישה לצה"ל מזויף. ארגון לביא קורא למשטרה לפתוח בחקירה

  • כ"ג סיון תשפ"ב - 16:08 22/06/2022
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

בקשת ערביה המיוצגת ע"י ארגון השמאל הרדיקאלי המוקד להגנת הפרט, נסמכה על מסמך מזויף, כך עולה מהחלטת השופט נועם סולברג בעתירה שהגיש הארגון לבג"ץ.

העתירה הוגשה בשמה של סנה עבד אל כרים חסן אבו עראר, שביקשה מאלוף פיקוד הדרום לקבל אישור לצאת מישראל לרצועת עזה בהקדם האפשרי, בכדי שיתאפשר לה לבקר את "אחיה, תושב עזה שאושפז באמצע חודש אפריל בבית החולים שיפא שברצועה עקב אירוע מוחי", כלשון הבקשה.

המוקד להגנת הפרט, המוכר לציבור מיצוג משפחות מחבלים בעתירות נגד הריסת בתיהם,  ציין בעתירה לבג"ץ כי כמעט חדשיים עברו מהגשת בקשתה אך צה"ל טרם ענה לה. נוכח הטענות שהועלו בעתירה, הורה השופט סולברג כי צה"ל יעדכן "לגבי סטטוס הטיפול בבקשת העותרת בתוך שבוע-ימים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ארגון השמאל הטעה את בית המשפט

אלא שמספר ימים לאחר מכן הגישו העותרות בקשה למחיקת העתירה ובקשת החזר האגרה תוך שהן מציינות כי צה"ל דחה את הבקשה ליציאה לעזה ולפיכך הן מבקשות את מחיקת העתירה לבג"ץ ללא הוצאות, מה שהביא את בית המשפט למחשבה כי צה"ל התרשל בטיפול במקרה ורק בעקבות העתירה לבג"ץ הושלמה הבדיקה.

אלא שאז הגישו בצה"ל הודעה לפי הדחייה של הבקשה וכן גם העיכוב במענה נבעו מכך שבצה"ל הבחינו כי המסמך התומך בבקשת היציאה לעזה מזויף.

"עוד בבחינה ראשונית של הבקשה עלה חשש כי הדו"ח הרפואי אשר צורף אליה הוא דו"ח מזויף...", מסרו מטעם המדינה בשם צה"ל. "במסגרת זאת, נערכה בדיקה מול הגורמים הרלוונטיים לכך בצד הפלסטיני. בבירור זה נמצא, כאמור בהחלטה, כי אחיה של העותרת אינו מוכר למוסד הרפואי שנטען כי בו הוא מטופל. על כן, קבעו גורמי המשיב כי קיים חשד מבוסס שמדובר במסמך מזויף".

נוכח ההטעייה של המוקד להגנת הפרט, מתח השופט סולברג ביקורת על הארגון ובפרט על העותרת שייצגו, אשר לכאורה הגישה מסמך מזויף במטרה להונות את הצבא.

"אני רואה מקום להעיר... כי מצופה היה מן העותרות, ובפרט העותרת 2 – המוקד להגנת הפרט – המשמשת 'שחקן חוזר' בעתירות כגון דא, כי ימסרו פירוט רב יותר, אמיתי, לגבי הנסיבות שבהן הוגשה בקשתן למחיקת העתירה, ולא יסתפקו בבקשה לקונית, ניטרלית כביכול, המגלה טפח ומכסה טפחיים", כתב השופט.

"אלמלא הודעת המשיב, ניתן היה לסבור כי העיכוב במקרה זה רובץ לפתחו, ולא לפתחה של העותרת 1, שהגישה, לפי הנטען, בקשה הנתמכת במסמך מזויף, בניסיון להונות את המשיב, ובמטרה 'להכשיר' את יציאתה לרצועת עזה".

עוד הוסיף השופט כי "בעת ניהול עתירה לפני בית משפט זה, בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, מחוייבים הצדדים לסטנדרט מוגבר של ניקיון כפיים".

לאור הנסיבות קבע השופט כי המוקד להגנת הפרט יישא בהוצאות בסך 1,500 ש"ח.

לחקור את אנשי המוקד להגנת הפרט

בעקבות הדברים פנה אתמול (ד') ארגון לביא פנה למשטרה בדרישה לפתוח בחקירה נגד העותרת הערביה והמוקד להגנת הפרט.

בלביא מבקשים לחקור האם אנשי המוקד להגנת הפרט מעורבים מלבד בהטעיית בית המשפט גם בהגשת המסמך המזויף לצה"ל, וכן את המניעים של העותרת לכניסה לעזה שכן יתכן ומדובר במניעים טרוריסטיים, כפי שבעבר נוצלו לא פעם אישורי כניסה או יציאה לרצועת עזה לצורך פיגועים או פעולות טרוריסטיות.

"המעשים המתוארים, ובהם זיוף המסמך, השימוש שנעשה במסמך המזויף לצורך כניסה לעזה, הסתרת המידע מבית המשפט בשלבים השונים של ההליך בבג"צ, כל אלה מעלים חשש לביצוע מעשים פליליים על ידי העותרות לחוד ו/או ביחד", כתב עו"ד יוסף בן ברוך מלביא.

"לאור האמור כי הכיסוי הרפואי לבקשתה של העותרת לכניסה לעזה הינו שקרי, אנו מבקשים כי ייחקר המניע לכניסתה במרמה של העותרת לעזה השורצת ארגוני טרור, שכן ישנו חשש שהמניע האמיתי הינו פח"עי", הוסיף.

פנינו למוקד להגנת הפרט אולם טרם קיבלנו תגובה מהארגון. אנו נפרסמה לכשתתקבל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד