בע"ה י"ז אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון שמאל עתר: שופט ערבי הקפיא הרס בית מחבל

"המוקד להגנת הפרט" עתר בשם בכיר חמאס עומר ברגותי שבנו רצח את התינוק עמיעד ישראל אישרן הי"ד, ושני לוחמי נצח יהודה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אדר תשע"ט - 16:21 12/02/2019
גודל: א א א
זירת פיגוע הירי בצומת עפרה (צילום: ענבל ראובני/TPS)
זירת פיגוע הירי בצומת עפרה (צילום: ענבל ראובני/TPS)

בעקבות עתירת "המוקד להגנת הפרט", ארגון שמאל קיצוני המייצג מחבלים ובני משפחותיהם, בג"ץ הקפיא עד לדיון את הריסת בית המחבל צלאח ברגותי שרצח את התינוק עמיעד ישראל איש רן הי"ד בפיגוע בצומת עפרה ופצע נוספים, וכן רצח את חיילי נצח יהודה יובל מור יוסף ויוסי כהן הי"ד ופצע נוספים בפיגוע בצומת גבעת אסף.

אלוף פיקוד המרכז הורה על הריסת בית המחבל בכפר כובר. המחבל משתייך למשפחת המרצחים ברגותי, וגם אביו עומר, אחד העותרים, הוא מחבל חמאס בכיר שנידון למאסר עולם על רצח יהודי אך שוחרר בעסקת ג'בריל ומאז נעצר מספר פעמים במעצר מנהלי.

בעקבות דחיית השגה שהגיש ארגון "המוקד להגנת הפרט", הגיש הארגון עתירה לבג"ץ בדרישה שלא להרוס את הבית. השופט ג'ורג' קרא קבע ביום חמישי האחרון כי ההריסה תוקפא עד לדיון שצפוי להתקיים בעוד כשבוע בהרכב של שלושה שופטים.

כזכור, תחילה ביצעה החוליה הרצחנית בראשה עמד צלאח ברגותי, את פיגוע הירי בצומת עפרה. רכב המחבלים האט את נסיעתו סמוך לטרמפיאדה ואז פתח ברגותי באש לעבר העומדים במקום. מהירי נפצעה באורח קשה שירה איש רן תושבת אלון מורה שהיתה בהיריון מתקדם. הרופאים נאלצו ליילד אותה אך התינוק עמיעד ישראל איש רן נפטר למרות מאמצי הרופאים. מספר יהודים נוספים נפצעו בפיגוע.

יומיים לאחר ירה ברגותי בשלושה חיילים ותושבת בית אל שעמדו בתחנת הסעה בצומת גבעת אסף. מהירי נהרגו יובל מור יוסף ויוסי כהן הי"ד, לוחמי נצח יהודה. לוחם נוסף נפצע קשה מאוד וצעירה תושבת בית אל נפצעה קשה.

בעקבות הרצח הודיע ראש הממשלה על שורת צעדים נגד הטרור וביניהם הרס בתי המחבלים תוך 48 שעות מרגע הפיגוע, אולם בפועל רק לאחר חודש וחצי הוצא צו ההריסה, שכעת מוקפא בשל העתירה לבג"ץ והחלטת השופט קרא.

המוקד להגנת הפרט הינו ארגון שמאל קיצוני הממומן על ידי הקרן החדשה לישראל וקרנות זרות נוספות מחו"ל ומגן על משפחות מחבלים בעתירות והליכים שונים.

מהמשפחות השכולות מור יוסף וכהן נמסר: "אנחנו מצטערים מאוד על ההחלטה למנוע ולעכב את הרס בית המחבל שרצח את ילדינו. המחבלים הארורים לא התייעצו איתנו קודם מסע הרצח שלהם או נתנו לנו זמן לעתור. אין שום סיבה שיקבלו את הפריוולגיה הזאת . חשוב לזכור מדובר במשפחה שכולה תומכת טרור. אנחנו קוראים למערכת הבטחון לגזור עונש מוות למחבל ולסיים במהירות את הרס בתי המחבלים וכל מי שסייע להם". 

שי גליק מנכ"ל בצלמו המלווה את מאבק המשפחות השכולות מסר: "בג"ץ שוב נותן פרס לטרור ולמוקד להגנת הפרט ארגון שמאל קיצוני מבית הקרן החדשה . בג"ץ אינו מבין את חשיבות הרס הבית במיידי ודוחה את הדיון קרוב לשבועיים. נמשיך להאבק נגד שלטון המשפטנים ובג"ץ שמונעים את המאבק בטרור ומסרסים את כוחות הביטחון".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד