בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים הציתו את בית המדרש של ישיבת חומש

נזק כבד נגרם למבנה. הישיבה פתחה בהתרמה לבניית מבנה גדול יותר וחיזוק האחיזה בישוב

  • כ"ז אייר תשע"ז - 19:05 23/05/2017
גודל: א א א

 

אירוע קשה ביישוב חומש. פורעים ערבים הציתו את בית המדרש של הישיבה הפועלת במקום.

ההצתה בוצעה אתמול (ב') במהלך יום זעם אשר ערכו ערביי האזור כחלק מתמיכתם במחבליםהמחבלים הכלואים בבתי הכלא. במהלך היום חדרו לאזור הישיבה פורעים ערבים וכאמור הציתו את המקום, כתוצאה מההצתה נגרם נזק כבד למבנה בית המדרש של הישיבה ולתכולתו, וב"ה האירוע הסתיים ללא נפגעים.

ישיבת חומש פועלת ביישוב כבר למעלה מעשור, בישיבה מעל 30 בחורים הלומדים מידי יום במקום. מבנה הישיבה משמש את התלמידים כבית מדרש וכפנימייה.

"כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ", אומרים היום בישיבת חומש, אשר גם היום מקיימת במקום את הלימודים כסדרם.

"בעקבות האירוע נגביר את הלימוד והפעילות במקום, ונחזק את האחיזה ביישוב. אנו נערכים לבניית מבנה קבע גדול יותר ובע"ה אנו נמשיך ונגדל. אנו פותחים בימים אלו במבצע התרמה לצורך הקמת המבנה החדש", אמרו.

בישיבה קראו לצבא למצות את הדין עם הפורעים הערבים "אנו ציפייה כי צה"ל ישים את ידו על הפורעים הערבים, וימצה עימם את הדין", והוסיפו תקווה כי בקרוב ישובו למקום גם המשפחות אשר פונו מהיישוב.

"הגיע הזמן שחוק ההתנתקות, שהוכח כאיוולת וכפשע מוסרי, יעבור מן העולם. אנחנו קוראים לחברי הכנסת הפועלים לביטולו להמשיך ולקבל כוחות מאחיזתנו במקום ולפעול לביטול החוק."

נזכיר כי היישוב חומש בצפון השומרון פונה במסגרת תוכנית ההתנקות בשנת תשס"ה. מספר חודשים לאחר הפינוי החל להתנהל מאבק על החזרה לחומש וליישובים הנוספים אשר ננטשו והוחרבו. במסגרת המאבק אשר כלל אירועי עליה המוניים ליישובים הוקמה גם הישיבה במקום.

אחד מהאירועים התקיים ביום העצמאות האחרון בו חגגו ביישוב חומש מאות אנשים, אשר סיירו ברחבי היישוב וערכו במקום תפילת חג, למקום הגיעו גם רב השומרון, הרב אליקים לבנון וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שנחשפו לתנאי היום יום המאתגרים בחומש וחיזקו את הבחורים במאבק החשוב לשוב לחומש.

הישיבה מפרסמת היום מספר טלפון בו ניתן לסייע לישיבה – 052-6070584

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד