בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניסיון תקיפה בבאר שבע: "הם הגיעו עד לפתח הבית!!!"

שלושה בדואים ניסו לתקוף צעירה תושבת באר שבע במהלך השבת, כך פרסמה בדף הפייסבוק של תושבי העיר. שלושת התוקפים עקבו אחריה עד דלת ביתה. מאות תגובות זועמות של תושבים: "רוביק חייב להתעורר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אייר תשפ"א - 13:53 02/05/2021
גודל: א א א
(קרדיט: מתוך דף הפייסבוק של רוביק דנילוביץ')
(קרדיט: מתוך דף הפייסבוק של רוביק דנילוביץ')
"לא חשבתי שזה יגיע אלי אבל מסתבר שנהיה מפחיד ולא הגיוני להסתובב בבאר שבע אפילו בשעה 5 בערב שעדיין יש אור יום" במשפט זה התחילה שרון כהן, תושבת באר שבע, פוסט שפרסמה בדף המיועד עבור תושבי העיר, בין היתר במטרה להזהיר את בנות העיר האחרות.
כהן כותבת כי בשבת יצאה לריצה בשכונה א׳ בעיר ללא הטלפון הנייד שלה מכיוון שהיא שומרת שבת. בסוף ההליכה, כאשר היא כבר היתה קרובה לביתה, רכב ובו שלושה בדואים התקרב לכיוונה וצפר לה. שרון התעלמה מהרכב והמשיכה עד שראתה את הרכב מאיץ לכיוונה על מנת להשיגה.
שרון ממשיכה ומתארת את הבריחה שלה מהשלושה "רצתי ממש במהירות והגעתי לבניין שלי, הסתכלתי לאחור וראיתי שהצלחתי להתחמק מהם.." בשלב זה עלתה לכיוון דירתה בקומות הגבוהות של הבניין, כאשר הגיעה לקומה הרביעית עצרה על מנת להסדיר נשימה ולפתע שמעה קולות של אנשים עולים במדרגות "אני מסתובבת ורואה בדואי מחייך אליי, מתקרב וקורא לחברים שלו 'תעל תעל.. הינה היא מצאנו אותה'... קפאתי במקום. אחרי שניה נכנסתי לבית צעקתי וצרחתי וחבר שלי ירד במהירות וניסה לתפוס אותם אבל הם ברחו במהירות ועלו לאוטו".
שרון מתקשה לעכל ש-3 אנשים עקבו אחריה כמעט עד לדלת ביתה. ומסיימת את דבריה: "ומי יודע מה היה קורה לי? רק המחשבה שעולה לי בראש אילו לא הייתי גרה שם והייתי מתחבאת בבנין ובאמת היו תופסים אותי? עד לבית הם הגיעו, עד לפתח הדלת!!!! רק המחשבה שלא הייתי גרה שם והיו תופסים אותי 3 בדואים. היום זה אני מחר זה כל אחת. בנות תהיו עירניות ותשימו לב!! עקבו אחרי עד לפתח הדלת!"
הפוסט שכתבה שותף על ידי מאות אנשים ואלפי תגובות נכתבו על תיאור של הליכה תמימה ויומיומית ברחוב, שהופכת למעקב באמצע היום על ידי שלושה בדואים שמסתובבים חופשי בבאר שבע מבלי חשש שיתפסו או יעצרו.
תגובות רבות תייגו את ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שיגיב לצעקת התושבים, שיפעל בעבור ביטחונם האישי ובעבור רכושם: "רוביק חייב להתעורר על עצמו ולמגר את התופעה המחרידה הזו מהשורש במקום להתעסק בדברים אחרים. לא יכול להיות שתושבים יפחדו לצאת מהבתים שלהם ופרט אנחנו הנשים".

באחת מתוך מאות תגובות לפוסט של שרון כותבת אחת המגיבות, תושבת העיר נתיבות: "מה שקורה בבאר שבע זה פשוט מחדלים על גבי מחדלים שקורים בכל רגע נתון בגלל הצורה שהבדואים מתנהגים שם!!! 'מערב פרוע' מתחת לאף של ראש העיר. אזרחים תמימים שמשלמים את חובם מדי חודש ובטח לא מעט, לא זוכים לשקט המינימילי שבנאדם ראוי לו. פחד אלוקים לתת לילדים ועל אחת כמה וכמה לבנות מתבגרות לצאת מהבית ולחזור בבטחה!!!"

על התנהלות עיריית נתיבות כלפי הבדואים היא כותבת: "יש פה משטר מאוד קשוח שקשור לבדואים ספציפית. יחידה נפרדת שהקים ראש העיר אך ורק בשביל הנושא הזה!!!! ברגע שהם נכנסים לעיר מיד נעצרים ומתושאלים ומעוכבים. ככה כבר כמה שנים טובות". ומסיימת את תגובתה לאירוע: "תרבות מזעזעת והם חושבים שהכל הם יכולים כי אין משפט ואין צדק ואין מה שירתיע אותם!!!!"
תגובות נוספות קוראות לנשים לקחן איתן גז מדמיע ומתושבי העיר להקים קבוצת שמירה פרטית שתגן על התושבים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ממשטרת ישראל נמסר בעקבות פניית 'הקול היהודי': "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא ופועלים כל העת נגד פשיעה, בריונות ואלימות באזור במגוון כוחות ואמצעים. עם קבלת הדיווח אודות המקרה, בוצעו סריקות ונפתחה במשטרה חקירה. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה למצות את הדין עם המעורבים".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון