בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העליון הקל בעונש למורשע בהעברת מכתבי חמאס לכלא

ביהמ"ש העליון הקל בעונשו של מחבל שהעביר מכתבים מחמאס לאסירים בכלא

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר תשע"ח - 14:37 16/03/2018
גודל: א א א
מחבלים בכלא הישראלי
מחבלים בכלא הישראלי

ארגון לביא מפרסם כי בית המשפט העליון הקל השבוע בעונשו של מדחת מוחמד עיסוואי שהעביר לאסירים ביטחוניים הכלואים בישראל איגרות מחמאס תוך פגיעה בביטחון המדינה.

למעשה, הנאשם הפעיל משרד שהעסיק מספר עורכי דין ובמסגרת פעילות זו היו מועברות האיגרות לאסירים הביטחוניים הכלואים בישראל.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן

במהלך החודש הלועזי מארס 2016, גזר בית המשפט המחוזי בירושלים את דינו של עיסוואי והשית עליו 8 שנות מאסר. יש לציין כי לנאשם עבר פלילי כבד הכולל בין היתר הרשעות בעבירות ביטחוניות אשר בגינן הוא כבר ריצה עונשי מאסר, כך שהכלא אינו זר לו.

סנגורו של הנאשם טען בבית המשפט כי "גורמי שב"ס ידעו כי עורכי הדין שהופעלו על ידי הנאשם אינם מבקרים את האסירים רק למטרות משפטיות, אלא גם משיקולים הומניטריים ואחרים". עוד הוסיף הפרקליט כי "הייתה הסכמה שבשתיקה מצד גורמי שב"ס לפעולות הללו מה שמצדיק הקלה בעונש".

בסופו של דבר קיבל בית המשפט העליון את ערעורו של הנאשם והמתיק את עונשו ב-10 חודשים. לטענת השופטים, לאחר גזר הדין של הנאשם בוצעו שינויים בחוק המאבק בטרור שקבעו כי על העבירה האמורה שבה נקט הנאשם, יעמוד העונש המרבי על 5 שנות מאסר במקום 10 שהיו לפני השינוי. "בנסיבות העניין", כתבו השופטים, "מצאנו כי יש לתת ביטוי לשינוי שחל בחוק בעבירה המדוברת".

מארגון לביא נמסר: "מדהים לראות איך פעם אחר פעם מקל בית המשפט העליון בעונשם של מחבלים, מדובר במחבל סדרתי שהעסיק מספר עורכי דין שהבריחו מסרים בין ארגון חמאס ובין מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל, הגיע הזמן שבית המשפט יעביר מסר מרתיע כנגד עבירות הפוגעות בביטחון אזרחי ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד