בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ הקפיא את הרס בתי רוצחי דביר שורק הי"ד

לאחר עתירת ארגון שמאל, בג"צ הקפיא את הריסת בתי רוצח דביר שורק הי"ד. הדבר ידון בעוד קרוב חודש

  • יח"צ
  • ז' תשרי תש"פ - 18:47 06/10/2019
גודל: א א א
זירת הפיגוע בה נרצח דביר שורק הי"ד (אריה סביר, tps)
זירת הפיגוע בה נרצח דביר שורק הי"ד (אריה סביר, tps)

למרות שגורמי בטחון התבטעו לא פעם כי יש לבצע הריסת בתי מחבלים לצורכי הרתעה, סמוך ככל האפשר למועד ביצוע הפיגוע, שופטי בג"צ שוב מנעו הריסת בתי מחבלים. הפעם את בתיהם של רוצחי דביר שורק הי"ד.

לפני כחודשים חוליית מחבלים ארבה לתלמיד הישיבה דביר שורק, סמוך למקום לימודיו בגוש עציון ליד הישוב מגדל עוז. המחבלים דקרו את דביר הי"ד ונמלטו מהמקום. החולייה נתפסה מספר ימים לאחר מכן והשבוע אף הוגש כנגד חבריה כתבי אישום.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

לאחר פעילות של ארגון בצלמו ומשפחת שורק הוצאו צוי הריסה לבתיהם של שניים מהרוצחים, שני חברי החוליה שביצעו את הפיגוע בפועל. בהתאם, משפחות המחבלים הגישו השגה שנדחתה ואלוף הפיקוד חתם בשבוע שעבר על צו ההריסה הסופי. אולם בהמשך, המוקד להגנת הפרט עתר לבג"צ כנגד ההריסה והיום בהחלטתו קבע בג"צ כי ההרס יוקפא עד להודעה חדשה. כמו כן נקבע, כי דיון נוסף בעניין יתקיים רק בעוד שלשה שבועות.

בשבוע שעבר צה"ל הוציא צווי הריסה נוספים לשני בתי המחבלים שסייעו לחוליה כאשר בנוסף נבדקת האפשרות להוצאת צו הריסה לביתו של חבר החוליה החמישי.

מארגון בצלמו שמייצג את משפחת שורק נמסר: "מדובר בבושה וחרפה. על מערכת המשפט לעשות הכל כדי להלחם בטרור. לא מדובר בדיון על תקציבים שיכול להדחות אלא בחיי אדם. לצערי מתברר שהמערכת המשפטית ובעיקר בג"ץ מונעים ממערכת הביטחון להלחם ביד ברזל בטרור. אנו נפעל בכנסת הנוכחית ביתר שאת בכדי להעביר את חבילת ההרתעה שעיקרה דרישה להרוס את בית המחבל תוך ימים ספורים ועד לשבועיים מהפיגוע לכל המאוחר. כמו כן, נפעל בכדי שדיון בבג"ץ ככל שתוגש עתירה כנגד ההרס יתבצע בתוך 24 שעות".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד