בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ מעכב הריסת ביתו של רוצח אורי אנסבכר הי"ד

שופטת בג"ץ ענת ברון הוציאה צו ביניים המעכב הריסת ביתו של המחבל שרצח ואנס את אורי אנסבכר הי"ד: "שופטי בג"ץ ממשיכים לנהל את המדינה"

  • דוד אור שחר
  • כ"ה אדר ב תשע"ט - 15:00 01/04/2019
גודל: א א א
הלוויתה של אורי הי"ד (צילום: מאיר אליפור/TPS)
הלוויתה של אורי הי"ד (צילום: מאיר אליפור/TPS)

 

"גם הרצח המזוויע ביותר לא מונע משופטי בג"ץ להגן על מחבלים".

שופטת בימ"ש העליון ענת ברון הוציא היום (ב') צו ביניים שיעכב את הריסת ביתו של המחבל שרצח את אורי אנסבכר הי"ד.

בשבוע שעבר הוציא אלוף פיקוד המרכז צו הריסה לבית לאחר שעתירת בני המשפחה על צו ההריסה נדחתה. הבית צפוי היה להיהרס במהלך הימים הקרובים אך בעקבות הצו החדש הריסתו תתעכב ואולי אף תמנע.

את העתירה לבג"צ נגד ההריסה הגישה עורכת הדין לאה צמל המסייעת רבות למחבלים.

שי גליק מנכ"ל בצלמו - ארגון זכויות אדם מסר בתגובה: "גם הרצח הכי מזוויע לא יעזור לשופטי בג"ץ שתמיד ילחמו למען זכויות האדם של המחבלים ובני משפחותיהם. מדובר באחד הפיגועים הקשים ביותר שידעה מדינת ישראל. אבל את בג"ץ  לא מעניין זכויות האדם של אורי אנסבכר ז"ל ושל אזרחי ישראל אלא דווקא של המחבלים הרוצחים. ארגון בצלמו יפעל למען כך, שבממשלה הבאה יקבע נוהל הרס בתי מחבלים מיידי".

מועמד איחוד הימין לכנסת עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה כי "אסור לרמות את עצמנו. במשך ארבע שנים יש כביכול ממשלת ימין, אך לצערנו שופטי בג"צ ממשיכים לנהל את המדינה ולכבול את ידי הצבא במאבק מול הטרור. הסוף לשלטון בג"צ יתרחש רק אם אבחר לכנסת ואמונה לראשות ועדת חוקה חוק ומשפט. רק לאחר שנשנה את הרכב הוועדה למינוי שופטים ונמנה עוד עשרה שופטים בעלי תפיסת עולם יהודית לאומית לבית המשפט העליון, המצב ישתנה וידי הצבא ישוחררו למאבק אמיתי בטרור".

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד