בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ: אין מניעה להשיב גופות מחבלים

שופטי בג"ץ דחו את עתירת בני משפחת גולדין וקבעו כי אין מניעה להשיב גופות מחבלים שחוסלו והשאירו את החלטת המדינה על כנה

  • כ"ו תמוז תשע"ח - 14:22 09/07/2018
גודל: א א א
הלווית טרור (צילום מסך)
הלווית טרור (צילום מסך)

הלוויות ראווה נוספות בפתח?

שופטי בג"ץ, ניל הנדל אורי שהם ויוסף אלרון, אישרו היום את החלטת המדינה להחזיר לידי הערבים את גופותיהם של שלוש מחבלים שחוסלו על ידי כוחות הביטחון.

בדיון טענו נציגי המדינה כי גופות אלה אינן עומדות בתנאים הקבועים בהחלטת הקבינט ולכן אין מניעה להשיבן למשפחותיהם.

מדובר בגופות של המחבלים מוחמד סובחי מטול כרם אשר ניסה לבצע פיגוע במחסום תאנים הסמוך לאבני חפץ. המחבל עבד אלכרים זוהדי מרשוד שניסה לדקור יהודי בתחנת אוטובוס במישור אדומים ובגופתו של המחבל ניסה ראמי סבראנה מבית אומר שניסה לבצע פיגוע דריסה בחברון נגד כוח צה״ל.

מעבר לכך, הם טוענים כי יש להתנות השבת גופות בהבטחה כי הדבר לא ייצור "פסטיבל תקשורתי" המחזק את ארגון החמאס ומהווה עידוד משמעותי לטרור.

בדיון הקודם ביקש השופט הנדל מהמדינה כי יוצג לו החומר החסוי בנושא וכאמור היום לאחר שהחומר החסוי הוגש לשופטי בג"ץ קבעו השופטים "מעיון בו עולה כי ההחלטה להשיב את הגופות האמורות תואמת את החלטת הקבינט, על אמות המידה שנקבעו בה, וכי אין מקום להתערב בה".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון