בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב: בדואים גנבו ציוד ממאהל צבאי בצאלים

בדואים חדרו למאהל צבאי של מילואימניקים וגנבו כרטיסי אשראי, טלפונים, תפילין, בגדים וציוד צבאי

  • כ"ו חשון תשע"ח - 17:00 15/11/2017
גודל: א א א
מאהל בבסיס צאלים ממנו נגנבו תיקים לפני מספר חודשים צילום: יגאל דילמוני
מאהל בבסיס צאלים ממנו נגנבו תיקים לפני מספר חודשים צילום: יגאל דילמוני

בדואים חדרו למאהל צבאי של מילואימניקים ליד צאלים וגנבו משם ציוד רב.

על פי הדיווח שפורסם לראשונה באתר 0404 שלשום הגיעו בדואים רכובים על טרקטורונים לשטח בו שהו חיילי מילואים מהשריון, העמיסו מספר תיקים ונסעו. המילואימניקים ששבו למאהל אחרי אימון גילו לתדהמתם שנותרו ללא כלום.

הבדואים גנבו בין השאר גם ארנקים עם כרטיסי אשראי וכסף נוסף, תפילין, תעודות זהות ורשיונות, מכשירי פלאפון בשווי של אלפי שקלין למכשיר, ביגוד תרמי, מדיים צבאיים וציוד צבאי.

שוטר שהגיע למקום לרשות את התלונה סיפר לחיילים כי בשבוע שעבר נגנב ג'יפ של חייל מילואים מהחניון הצמוד למחנה צאלים, וכי אין למשטרה אפשרות להרתיע את הגנבים.

בראיון ל0404 אמר אחד החיילים "היום זה תיקים ומחר מחבל ייכנס לשטח וירסס אותנו בצרורות. מתי מישהו יתעורר? רק כאשר ירצחו חיילים? אני קורא לרמטכ"ל לפעול מיידית ולהפסיק עם סיסמאות. המצב גרוע, מסוכן ומסכן את חיי החיילים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בצה"ל פועלים בתקיפות על מנת למגר אירועים מסוג זה ולאחרונה אף שונו הוראות הפתיחה באש הנוגעות לעניין הגניבות. המקרה המדובר מוכר והועבר לטיפול משטרת ישראל".

   | הפקרות בנגב: "אין ריבונות ומשילות במרחבי הנגב"

לפני מספר חודשים נגנבו 17 תיקים של חיילי מילואים ממאהל בבסיס צאלים כשאז כתב יגאל דילמוני סמנכ"ל מועצת יש"ע ואחד מלוחמי המילואים, "זה המאהל של הפלוגה שלנו בצאלים. מכאן נגנבו אתמול בלילה 17 תיקים של לוחמי מילואים. בדואים מסתובבים כאן על טרקטורונים בלי חשש ופחד, ומנסים לגנוב ולשלוף ציוד אפילו מרכבים נוסעים".

"אין ריבונות ומשילות במרחבי הנגב, ובעיקר בשטחי האימונים בצאלים", הוסיף דלמוני. "ואף אחד לא לוקח אחריות על האבסורד הזה! חיילים עוזבים הכל ובאים להתאמן, הצבא דורש מאיתנו לשמור על הציוד, אבל לא יודע בעצמו איך לשמור לנו על הציוד האישי. מפקדי צהל בכל הדרגים, קחו אחריות!", סיים דילמוני.

כחודש לפני פרצו בדואים לבסיס צאלים וגנבו מכשיר תרמי לראיית לילה מסוג 'ערמון'. מדובר במכשיר יקר מאוד שפותח לאחרונה בידי צה"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד