בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואים הפכו את פעילות סניף בני עקיבא בב"ש לסיוט

אבנים על חניכים ומכות למדריכים - ​לאחר חודשים של ונדליזם, הבדואים המתנכלים לסניף בני עקיבא בשכונה ג' בבאר שבע עלו מדרגה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ב' אלול תשע"ח - 14:12 13/08/2018
גודל: א א א
כתובות על הסניף בשכונה ג' בבאר שבע (באדיבות המצלם)
כתובות על הסניף בשכונה ג' בבאר שבע (באדיבות המצלם)

שכונה ג' בבאר שבע מוגדרת כשכונה שתושביה בעלי מעמד סוציו אקונומי נמוך, ומתגוררים בה בדואים רבים. אולם דווקא פעילות חינוכית של סניף בני עקיבא בו פועלים מדריכים מהשכונה, סובלת מהצקות חוזרות ונישנות, והרשויות עד כה מגלות אזלת יד.

בשיחה עם הקול היהודי תיארו חברי צוות הסניף, הפועל ברחוב מרדכי אליאש, את האירועים האחרונים, שמגיעים אחרי חודשים של וונדליזם שכולל גרפיטי בערבית על קירות הסניף והשחתת רכוש.

"תמיד יש הצקות של בני מיעוטים, אבל בשבת לפני שבועיים הגיעו ילדים ערבים, התחילו לזרוק בלטות על החניכים ולקלל אותם. המדריכים אמרו להם להתרחק ולהפסיק, אז הם התקשרו לקרובים שלהם ואחרי כמה דקות הגיעו כמה חבר'ה בני 20, ופשוט פוצצו מכות מדריכים מול החניכים. ארבעה תפסו את אחד המדריכים והרביצו לו מכות רצח, כשבמקביל הילדים ממשיכים לזרוק בלטות", מתארים בצוות הסניף.

לדבריהם, הם הזמינו משטרה, אך שוטרים הגיעו למקום רק לאחר כחצי שעה והתוקפים כבר עזבו את המקום.

הסניף נדד אך ההתנכלויות נמשכו

בעקבות המצב, חניכים ומדריכים חששו להגיע לסניף, והצוות החליט לערוך את הפעילות בשבת האחרונה בפארק מרמלדה בשכונה, בו ישנה אבטחה מטעם העירייה.

אלא שגם לשם הגיעו אותם בדואים. "קראנו למאבטחת כדי שתמנע את ההצקות שלהם לחניכים אבל הם פשוט התחילו לבעוט בה ותקפו גם אותה. שוב הזמנו משטרה שהגיעה גם אחרי כחצי שעה, והשוטר בעצמו היה בן מיעוטים ואמר לנו שאנחנו סתם מתלוננים למשטרה", אומרים בסניף.

אתמול (א') הגיעו חברי הצוות והקומונרית להגיש תלונה בתחנת באר שבע, שם לדבריהם הסביר להם אחד הקצינים כי למשטרה אין כח אדם להתעסק בדברים כאלו, ואף נזף בהם כיצד הם לא צילמו את התוקפים.

המדריכים והמדריכות הסבירו כי מדובר בשבת, וכי הם עסוקים ממילא בניסיונות להגן על החניכים ולהרגיע את החניכים שבוכים.

"הקצין היה נחמד אבל הסביר לנו את המציאות בעיר ואמר שאנחנו נתקשר למוקד מאה וכשהם יגיעו הם יפזרו את הבדואים עד הסיבוב הבא, ושאין מה לעשות כי לא יציבו שוטר כל פעם שיש פעילות של הסניף. הוא אמר לנו שגם לאירועי פשיעה חמורה של רצח אין למשטרה מספיק כח אדם והשוטרים רצים מקריאה לקריאה אז בטח לאירועים כאלו".

"מפחדים להגיע לסניף"

בסופו של דבר נקבעה פגישה בין הקומונרית למפקד תחנת באר שבע. הפגישה נערכה הבוקר (ב'), ובצוות הסניף אמרו לקול היהודי כי הם התרשמו מרצונו של מפקד התחנה לעזור להם ומקווים כי המשטרה תפעל להחזרת הביטחון לחניכים.

"פנינו גם להנהלת של תנועת בני עקיבא, לעירייה. כרגע הסניף במצב מצוקה. בסך הכל מדריכים מנסים לעשות פעולה חינוכית שזה חסד, ופשוט מפחדים להגיע לסניף", מסכמים בסניף את המצב.

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי בתגובה: "עם הגשת התלונה במשטרת ישראל, נקבעה פגישה בין המלינה לבין מפקד תחנת באר שבע.

נדגיש כי משטרת ישראל מתייחסת בכובד ראש לכל תלונה המוגשת לה ופועלת בכל שעות היממה במטרה לשמור על ביטחונם של האזרחים תוך חתירה לשמירה על איכות חיים ומרקם חייהם התקין".

מתנועת בני עקיבא נמסר לקול היהודי בתגובה: "העניין נמצא בטיפול מול הגורמים הרלוונטיים על מנת להביא לפתרון מלא ומהיר".

תגובות (28) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד