בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הדרום הפרוע:

בדואי גנב ציוד צבאי מטנק על מוביל, נפל ונפצע

ההפקרות בנגב מגיעה לשיאים חדשים. בדואים גנבו ציוד מטנק על מוביל באמצע נסיעה. אחד מהם נפל מהמוביל ונפצע

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו כסלו תשע"ח - 17:35 14/12/2017
גודל: א א א
הבדואי הפצוע לאחר שקפץ ממוביל הטנקים (מתוך הטוויטר של כתב 'כאן' רועי שרון)
הבדואי הפצוע לאחר שקפץ ממוביל הטנקים (מתוך הטוויטר של כתב 'כאן' רועי שרון)

ההפקרות בנגב וגניבת אמצעי לחימה, ציוד אישי של לוחמים ותחמושת, מגיעים כל פעם לשיא חדש, והפעם מדובר בגניבת ציוד של חיילים מטנק במהלך נסיעה על מוביל. רק הבוקר פרסמנו סרטון חדש של חבורת הסאטירה צבר על המצב בשטחי האש בנגב, ונראה כי המציאות עולה על כל סרטון סאטירה.

לפי הדיווח, שפורסם לראשונה באתר 0404, חיילי מילואים העמיסו שלשום ציוד על טנקים, לקראת העברתם לשטחי כינוס באזור אחר. לאחר מכן, הועלו הטנקים על המובילים והחלו לצאת מאזור ״שיקגו״ – שטח האש בצאלים.

בשלב הזה, בעת שהמובילים החלו לצאת מצאלים, נצמד אליהם טרקטורון שעליו רכבו שני בדואים. הנהג הצמיד את הטרקטורון לאחד מהמובילים וחברו החל לטפס על המשאית ולאחר מכן עלה על הטנק עצמו. בתוך שניות הוא החל לזרוק לעבר הכביש ציוד שלקח מהטנק, מאזור סל הצריח. חברו, אסף את הציוד שנזרק והמתין לו.

מאחורי המוביל נסע ברכב צבאי סגן מפקד הפלוגה, שלפתע זיהה את הבדואים בפעולה. הבדואי הגנב הבין שעלו עליו והחליט לזנק מהטנק – מגובה של כחמישה מטרים (כולל המוביל). הבדואי התרסק על הקרקע ונפצע באורח קשה ואילו חברו נמלט עם הטרקטורון והציוד מהמקום. חיילינו הזמינו למקום אמבולנס צבאי, שפינה את הבדואי לבית החולים סורוקה.

הסרטון של צבר - המציאות עולה כל סאטירה:

מילואימניק אמר לחדשות 0404: ״זה הרבה מעבר להזוי מה שקורה כאן. זה ביזיון של ממש. הרמטכ״ל חייב להתעורר במהירות, כי מה שקורה בשטח הוא נורא ואיום. מעמד החייל הפך לבדיחה. הם מתייחסים אלינו כאילו היינו דחלילים באמצע הגינה – רק נראים מפחידים, אבל לא באמת. זה מבזה אותנו, מבזה את כל השירות שעשינו עד היום ומבזה בכלל את צבא ההגנה לישראל״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״אתמול בשעות הערב, במהלך העברת טנקים על גבי מובילים בשטח אש בדרום הארץ, זיהה סגן מפקד פלוגה בגדוד מילואים גבר פצוע בהכרה חלקית כשבידיו ציוד צבאי סמוך לתובלתית. גורמי רפואה צבאיים הוקפצו לאירוע על מנת לתת לפצוע טיפול ראשוני. ככל הנראה בזמן הובלת הטנק על גבי המוביל, החשוד עלה עליו בניסיון לגנוב ציוד צבאי ונפל ממנו. האירוע מתוחקר על ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל ובמשטרת ישראל״.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד