בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדרך לתביעות נגד הבנקים של הרש"פ

בעקבות תקנה חדשה שתכנס בקרוב לתוקף, מכון מבט לתקשורת הפלסטינית שלח אזהרה לבנקים הפועלים ברש"פ לבל יאפשרו את המשך העברה של המשכורות למחבלים, אחרת יוטלו עליהם עונשים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו ניסן תש"פ - 14:26 20/04/2020
גודל: א א א
(אסתי דוידוב, tps)
(אסתי דוידוב, tps)

עו"ד מוריס הירש מהמחלקה המשפטית של מכון מבט לתקשורת פלסטינית שלח מכתב אזהרה לבנקים ערביים הפועלים ברשות הפלסטינית, בדרישה כי לא יאפשרו להעביר משכורות מהרש"פ למחבלים כפי שעשו עד היום.

באם לא ימנעו מכך, מזהירים במכון כי יתבעו אותם וייתכן ויוטלו עליהם עונשים כבדים, בהם: תפיסת כספים ישירות מהבנק, מעצר והעמדה לדין של מנהלי ועובדי הבנק בגין ביצוע עבירת תמיכה בטרור, וחשיפת הבנקים לתביעות אזרחיות בסכומים של מיליוני שקלים.

המכתבים נשלחו כניסתה לתוקף של תקנה צבאית-מנהלית חדשה הקבועת כי הכספים שהרשות הפלסטינית משלמת למחבלים כמשכורות טרור, הם כספים אסורים. התקנה תיכנס לתוקפה החל מ-ט"ו אייר (9 במאי).

בעקבות התקנה, יהא ניתן לתפוס את כספי משכורות הטרור המשולמים למחבלים, העומדים על סך של כ-42 מיליון ש"ח מידי חודש.

כמו כן, בעקבות התקנה החדשה, יהא ניתן להגיש תביעות אזרחיות נגד מי שיסייע להעברת הכספים האסורים הללו, כדוגמת בנקים.

במכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית הוסיפו כי "בהתבסס על חוק זה המליץ המכון לשר הביטחון, לפני מספר חודשים, לפעול לתפיסת הכספים שהרש"פ משלמת למחבלים שהם אזרחים ישראלים. לאחר אימוץ ההמלצה הזו, שר הביטחון הוציא מספר צווים שבהם הורה על תפיסת יותר משני מיליון ש"ח".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד