בע"ה י"ב אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"תקוף שוב, חטוף חייל - ושחרר אסירים"

ראשי וועדת המעקב הובילו תהלוכת הסתה בעראבה במהלכה שיבחו המשתתפים את מחבלי עזה וגוב האריות וקראו לבצע פיגועים

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ' אייר תשפ"ג - 10:59 11/05/2023
גודל: א א א
מתוך האירוע  (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
מתוך האירוע (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

שוב: צעדת הסתה בעראבה בהובלת בכירים במגזר הערבי, כשבעודם מובילים את התהלוכה נשמעו קריאות לתקוף את מדינת ישראל ולבצע פיגועים.

הצעדה תוכננה מראש להתקיים תחת הדרישה לשחרר את המחבל וואליד דקה שהיה מעורב ברצח וחטיפת החייל משה תמם הי"ד, אולם בשל הנסיבות, מאז החל צה"ל תקוף ברצועת עזה, החליטו מובילי הצעדה - "וועדת המעקב של ערביי ישראל" לנצל אותה גם לשם תמיכה במחבלי עזה.

צפו בקטע מהצעדה (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. קרדיט תרגום: מורן טל וערי ישראל):

את הצעדה הובילו כאמור, אישי ציבור בכירים בחברה הערבית, בהם מנהיג הפלג הצפוני, המסית ראאד סלאח, סגנו - כמאל ח'טיב וכן יו"ר וועדת המעקב וחבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה.

בהפגנה שהתקיימה במקום לאחר הצעדה, נראו גם ראשי העיר סכנין ועראבה כשהמשתתפים מחזיקים בשלטי תמיכה במחבל ווליד דקה, וכן כרזה עם תמונתו של המחבל חאדר עדנאן.

כפי שניתן לראות בסרטון במהלך הצעדה קראו המשתתפים בין השאר ""הו אסיר, תקוף שוב, חטוף חייל ושחרר אסירים", "הו עזתי תרמוס תרמוס את המשת"פ ואת המרגל", "מעראבה ברכות לעזה שלנו אצילת הנפש".

כמו כן שיבחו הצועדים את מחבלי גוב האריות והתגאו בתמיכה הגלויה בהם, כשהם צועקים: "הו גוב שכולו אריות, הנה העם שלך בגלוי".

בהמשך המשתתפים הוסיפו ושיבחו את פיגוע הירי בוואדי חראמיה בשנת תשס"ב שם נרצחו 10 יהודים, וקראו: "הוצאנו צלף אחד לעיון אלחראמיה - הוא קרע אותם לגזרים בכדורים ורובה".

נזכיר, כי כפי שנחשף בקול היהודי, לפני כחודש התקיימה צעדה דומה בעיר עראבה, אותה הוביל ראש העיר ובמהלכה קראו הצועדים קריאות תמיכה בחמאס, וקראו להפציץ את ישראל. בעקבות החשיפה ארגון "לביא" וארגון "בצלמו" פנו לרשויות בדרישה לפתוח בחקירה כנגד ראש העיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד