בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביקורת על הסיוע לרשות, על אזלת היד וקריאה לפעולות תגמול

בעקבות מותו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד, מאבן שיידו לעברו ערבים הלילה, נמתחת בקורת חריפה על התנהלות מערכת הבטחון. "לבצע פעולות תגמול, הריסת בית לא מספיקה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אייר תש"פ - 10:57 12/05/2020
גודל: א א א

הרשת סוערת בעקבות מותו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הי"ד, במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד הלילה, כתוצאה מאבן שהשליכו לעברו ערבים.

רבים מותחים ביקורת על התנהלות צה"ל, על חוסר התגובה, על ההתייחסות המקלה לטרור האבנים ועוד.

שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני בטחוני בצלאל סמוטריץ' התבטע הבוקר כי הוא "מקווה שצה"ל ערוך לפעילות תגמול". את הדברים כתב השר סמוטריץ' בעמוד הטוויטר שלו. "צער עצום על לוחם צה"ל עמית בן יגאל שנהרג הלילה בידי מחבלים ארורים בכפר יעבד. עמית, בן יחיד, מסר את נפשו בסיירת גולני. אני מקווה שצה"ל ערוך לפעולת תגמול שאחריה האוייב יצטער על הפגיעה בלוחם שלנו. השם יקום דמו".

גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא הבוקר לממשלת ישראל "לבצע פעולת תגמול כפי שכל מדינה שיש לה כבוד עצמי, כולל ארה"ב, הייתה מבצעת. הכפר ממנו יצא הרוצח צריך להרגיש את נחת זרועה של מדינת ישראל. הריסת ביתו של המחבל א יננה מפסיקה ואיננה מהווה הרתעה מתאימה".

שר הבטחון נפתלי בנט כתב, כי "סמל-ראשון עמית בן יגאל נפל הלילה בעת שהגן על ביטחון ישראל. צה"ל וכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים השפלים שאחראים לכך, ואנחנו נבוא איתם חשבון. בשם מערכת הביטחון אני מבקש למסור תנחומים למשפחת בן יגאל היקרה. יהי זכרו ברוך".

עו"ד איתמן בן גביר, המייצג לוחמים רבים שנקלעו למצוקה משפטית בעקבות פעילותם הצבאית, הגיב לשר בנט. "'לבוא בחשבון עם המחבלים', דוני שר הבטחון, זה להנחות את הפרקליטות הצבאית לדרוש עונש מוות (שקיים בחוק הצבאי), זה להפסיק את ההקלות ועם השיח הכלכלי, זה לראות ברש"פ אויב ולא להעביר להם מאות מליוני שקלים - עד שלא תעשו זאת אל תקראו לעצמכם ממשלת ימין".

חבר הכנסת אופיר סופר ממפלגת ימינה כתב, כי "התרגלנו שלא פוגעים במיידי אבנים- כאילו שאבן לא הורגת. כל יום ישנם מקרים של זריקות אבנים על אזרחים ביהודה ושומרון שאפילו לא מדווחות. הגיע הזמן לשים סוף- מי שמיידה אבנים דמו בראשו".

הפרקליט הצבאי לשעבר ביהודה ושומרון עו"ד מוריס הירש ממכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' כתב הבוקר, כי "עוד חייל שנרצח על ידי מחבלים מלאים בשינאה שהרש"פ מעניקה להם כחלב אם. עוד משפחה שכולה שאיבדה את היקר מכל. ועוד מחבל, שמח בחלקו, שיודע, שתודות לבנימין נתניהו ומשה כחלון, יש לרש"פ 800,000,000 ש"ח, מכספי המיסים שלנו, כדי לשלם לו את הפרס על כך שרצח חייל".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד