בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזמן הלחימה בעזה: מדינת ישראל הפקירה את הלב

לוחמי צה"ל מחרפים נפשם בעזה בזמן שבמקום הכי קדוש לעם ישראל נערכים מפגני כח של חמאס

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"א אדר ב תשפ"ד - 15:39 31/03/2024
גודל: א א א
הר הבית.  (Kobi Richter/TPS)
הר הבית. (Kobi Richter/TPS)

בזמן שמדינת ישראל מתגאה במבצע מוצלח בשיפא ולוחמי צה"ל מחרפים נפשם ברצועת עזה, הר הבית מקום המקדש, לב העולם ולב הארץ הופקר לטובת מפגני כח של חמאס.

מאות ערבים קראו בכמה אירועים בימים האחרונים בהר הבית קריאות בשבח חמאס ומנהיגיו, הצהירו שהינם "אנשי של מוחמד דף" וקראו לחמאס להפציץ את תל אביב.

ההמון הזה מגיע בעיקר ממזרח ירושלים ומקרב ערבים אזרחי ישראל, שכן על ערבים מיהודה ושומרון הוטלו באופן יחסי מגבלות. גם את הפיגוע הבוקר בבאר שבע ביצע בדואי מרהט, אזרח ישראל.

ההמונים הללו יוצאים מהר הבית ומסתובבים בחופשיות ברחבי הארץ. אויב בתוכינו.

האירועים הללו מגיעים לאחר שדעתו של השר לביטחון לאומי בן גביר והמלצות המשטרה נדחו בנוגע להגבלת כניסה לערבים להר הבית ברמדאן, ולעומת זאת התקבלה עמדת השב"כ וגופים נוספים, ואף הופקעו החלטות מסמכותו של השר בן גביר.

במשטרה דיווחו בשבת על מעצר של 16 מהמסיתים. מעצרם של חלקם הוארך בבית המשפט וחלקם שוחררו. אחת מהם היא פעילת מורביטאת מוכרת מירושלים.

יהודים החוצה – מוסלמים פנימה

ביום חמישי, לאחר סיום עליית היהודים להר הבית בשעות הבוקר נסגר הר הבית ליהודים למשך כשבועיים עד לסוף הרמדאן, בהוראת מערכת הביטחון. זאת כהמשך לשנים האחרונות שבהם התבצרו מוסלמים בהר הבית בעשרה הימים האחרונים של הרמדאן.

כזכור, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר דרש לאפשר עליית יהודים בהר הבית גם בשבוע הבא אך למרות אזהרות כי ה"אתעכאף" - הלינה בהר הבית משמשת מדי שנה את חמאס כדי לייצר התבצרות בהר בהית ולהפוך אותו לבסיס חמאס החליטה מערכת הביטחון גם השנה לאסור על עליית יהודים ולאפשר את הלינה בהר.

ביום חמישי הגיעו להר הבית אלפי ערבים בעשרות אוטובוסים שארגנו פעילי התנועה האסלאמית.  כבר בסיום ה"תפילה" ביום חמישי הודיע עומר קיסוואני בכיר הווקף ומנהל עמותת החמאס על תחילתו של ה"אעתכאף".

התוצאה היתה מיידית: בשעות הבוקר המוקדמות התאספו מאות ערבים ברחבת הר הבית למפגן תמיכה ושירי הלל לחמאס. בין הקריאות "אנחנו אנשי מוחמד דף" ו"הפציצו את תל אביב".

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

כזכור בשנים קודמות פרסמנו את הקריאות של אנשי חמאס בירושלים לביצוע ה"אעתכאף" ולהרחיב את תקופתו, במטרה לבסס את נוכחות חמאס בהר הבית, לשבש עליית יהודים ולהעניק גב להתפרעויות אלימות כפי היו ב"שומר חומות", ברמדאן שלאחריו בערב פסח ועוד.

בדיונים שקדמו לרמדאן דרש השר בן גביר להגביל את כניסת הערבים להר, אך השב"כ התעקש למנוע את ההגבלות, ואף לאפשר לפעילים בולטים של הפלג הצפוני שהוכרז כתנועת אחות של חמאס לפעול בהר הבית.

גם השייח המסית עכרמה סברי שבעבר הורחק מהר הבית ברמדאן, ועומד בפני הגשת כתבי אישום על תמיכה בטרור נכנס באופן חופשי להר ונשא את דרשת יום השישי, למרות זאת עד עכשיו נוכחות האסלאמית בהר היתה דלילה, ככל הנראה על רקע המלחמה ולאור הנוכחות המשטרתית בהר.

כעת עם הפסקת עליית היהודים הגוררת אחריה נוכחות משטרתית דלה - חזרו מפגני החמאס להר הבית.

"רק הסברתי"

בתי המשפט לא ממהרים ליישר קו עם המצב המלחמתי. במוצאי השבת השופט ציון סהראי דחה את בקשת המשטרה להאריך מעצר לנער ערבי בן 15 מטייבה שקרא בשער שכם "חייבר יא יאהוד" - קריאה שמזכירה ליהודים איך מוחמד וצבאו שחטו אותם בחייבר. הנער טען שלא הסית אלא רק "הסביר" מה זה חייבר. השופט הורה על שחרורו בהרחקה ל30 יום מי-ם וסירב לבקשת המשטרה לעיכוב ביצוע השחרור עד לערעור. קריאות דומות נשמעו גם בהר הבית בידי המונים.

כתב וואלה שלומי הלר דיווח כי ביום שישי שופט השלום ירושלים איתן כהן הורה על שחרורם של 6 שב"חים שנעצרו באזור הר הבית ודחה את בקשת המשטרה להארכת מעצרם. לטענת השופט "אין מדובר בכניסה שגרתית אלא בכניסה לשם תפילה כאשר בשנים קודמות התירה המדינה כניסת שב"חים לתפילה ברמדאן, לא מיוחס להם שעשו מעשים שמסכנים את ביטחון הציבור".

בנתיים רבבות אנשי חמאס מקבלים דריסת רגל בהר הבית בעוד היהודים מודרים ממנו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד