בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביהמ"ש דחה את הראיה בתיק דומא - שבוע הבא גזר הדין

ארגון חוננו: "מדובר בעדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי - זהו רשע שלא יסלח"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אלול תש"פ - 12:56 07/09/2020
גודל: א א א
הפגנה בדרישה לועדת חקירה בפרשת דומא אברהם שפירא
הפגנה בדרישה לועדת חקירה בפרשת דומא אברהם שפירא

בימ"ש המחוזי מרכז דחה היום (ב') את הראייה החדשה במשפט דומא - עדותו של אחמד דוואבשה, עד הראייה היחיד מתוך הבית שנשרף, אשר תיאר אירוע אחר מהעובדות בהן הורשע עמירם בן אוליאל.

ביהמ"ש קבע כי עדותו של אחמד לא מהימנה מספיק בכדי לזכות את בן אוליאל והותיר את הרשעתו של בן אוליאל על כנה.

נזכיר כי לאחרונה נחשף כי אחמד זוכר את האירוע וכי הוא ראה את המציתים. אחמד לא נחקר לאחר האירוע ורשויות החקירה לא בדקו מעולם את גרסתו. ע"פ גרסתו את בית משפחתו הציתו לפחות שלושה מציתים, אשר נכנסו לתוך הבית, גירסה אשר סותרת את עובדות כתב האישום אשר על פיהן הורשע בן אוליאל. לפי הרשעתו של בן אוליאל הוא המצית היחיד וההצתה התבצעה מחוץ לבית ולא מתוכו.

את בן אוליאל יצגו עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם. בשבוע הבא יתן בימ"ש את גזר הדין בתיק שצפוי לעמוד על שלושה מאסרי עולם ועוד שנות מאסר נוספות. בכוונת בן אוליאל יהיה להגיש ערעור לבית המשפט העליון שיצטרך להידרש שוב לסוגיות העינויים ולסברות הראייתיות הסבוכות בתיק.

מארגון חוננו נמסר בתגובה: "בית המשפט הכניס היום לכלא אדם חף מפשע עד סוף ימיו. לבית המשפט לא היה את האומץ להודות בטעויות העבר, כי אם בית המשפט היה אומר את האמת -  סוללה של בעלי תפקידים ישלמו על זה מחיר. אלה שעינו את עמירם. אלה שאפשרו את העינויים. בית המשפט בחר להשאר באיזור הנוחות שלו, להרשיע את המתנחל. את האחר. הוא בחר להתעלם מעדות האדם הכי אוביקטיבי. הוא הנפגע עצמו. עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי. בית המשפט בחר לקבל את גירסת העינויים. זהו רשע שלא ייסלח."

עו"ד יצחק בם המייצג את עמירם בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון: "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד