בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית אל: ערבים השליכו מטען - התושבים יצאו למחאה

מטען חבלה שהשליכו ערבים בשכונת נוף בבית אל, הביא למחאה של עשרות תושבים שדרשו את סגירת הכביש המסוכן לערבים. במקום פרצו עימותים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תשרי תשע"ט - 10:18 16/09/2018
גודל: א א א
ההפגנה אמש בבית אל (הוואצאפ האדום של הקול היהודי)
ההפגנה אמש בבית אל (הוואצאפ האדום של הקול היהודי)

הכביש שפתח צה"ל לערבים בין ג'ילזון לבית אל, ממשיך להביא לפיגועי טרור כנגד הישוב. אבנים, בקבוקי תבערה, ואף ירי שהפכו לאירועים מוכרים בשכונות הסמוכות לכביש, ורק לאחרונה התגאה סגן שר הביטחון הרב בן דהן בבניית חומה בסכומי כסף גדולים בכדי לנסות ולמנוע חלק מהאירועים.

אלא שבליל שבת השליכו ערבים מטען חבלה לעבר בתי שכונת נוף בבית אל. פיצוץ עז הרעיד את השכונה, ולתושבים נמאס מהמצב ומאזלת היד של צה"ל.

במוצאי השבת יצאו עשרות תושבים להפגין בדרישה לפעולה תקיפה בכפרי המחבלים, ולסגירת הכביש המסכן את הישוב.

למקום הגיעו גם המועמדים לבחירות המקומיות שקראו לצבא לפעול בנחישות כנגד הטרור הערבי, וכן ראש המועצה המכהן שי אלון.

לאחר מכן יצאו התושבים לצעידה לעבר הכביש המוביל לכפר ביתין שנפתח גם הוא בשנים האחרונות לתנועת ערבים למרות סכנה ביטחונית ובטיחותית, וכן יצירת פקקי ענק לתושבי הישוב.

תושבים דיווחו לקול היהודי כי ערבים יצאו לעבר התושבים ויידו אבנים, ובתגובה השיבו כמה תושבים באבנים ופגעו בכלי רכב של ערבים.

יש לציין כי מדובר בשתי נקודות בבית אל המהוות מוקדי עימותים בשנים האחרונות, וזאת לאחר שצה"ל החליט לשנות את הסטטוס קוו ולאפשר גישה לערבים סמוך לבתי התושבים ולציר הנסיעה לבית אל, וזאת למרות הסיכום הברור לחיי התושבים.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד