בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המשפט הורה לפרק עמותה ערבית המממנת טרור

בעקבות תחקיר הפורום המשפטי הבינלאומי פסק ביהמ"ש לפרק עמותה המגייסת כספים עבור ארגוני טרור בעזה

  • יח"צ
  • י"ג שבט תשע"ח - 10:38 29/01/2018
גודל: א א א
חמאס. ארכיון צילום מסך
חמאס. ארכיון צילום מסך

מתחקיר שביצע הפורום המשפטי הבינלאומי (ILF) בשנים האחרונות עלו ממצאים חמורים כנגד עמותת לג׳נת אל עמל, כך פורסם בישראל היום.

על פי הפרסום, העמותה משתמשת בתעודת הרישום מרשם העמותות בישראל לצורך גיוס כספים מממשלות ומגורמים זרים ל'ארגון איגוד הוועדות החקלאיות', שקשור לארגון הטרור 'החזית העממית' ותומך בו, ולכן פעילות העמותה תומכת בעקיפין בטרור". 

בעקבות הממצאים החמורים, פנתה מנכ״ל הפורום עו״ד יפעה סגל לשרת המשפטים איילת שקד אשר הצטרפה לפניה לרשם העמותות בדרישה להגיש עתירה לפירוק העמותה. לאחר מספר דיונים בבית המשפט אליו גם הוגש תצהיר של השב״כ נחתם הפירוק סופית בסוף השבוע האחרון, בפסק דין של השופט אלכסנדר רון בבית המשפט המחוזי בירושלים.

על פי פסק הדין עולה כי אכן קיימות ראיות כי לג'נת אל-עמל גייסה כספים למטרות מימון טרור. מלבד אישום חמור זה, העמותה לא פעלה לטובת מטרותיה המוצהרות שהן בין היתר- "לקדם את המחקר והפיתוח בנושאים חקלאיים ולפעול למען רווחת האיכר", ולמעשה- בכך שגייסה כספים עבור פעילות טרוריסטית, פעלה בהפך הגמור ממטרותיה. עוד קובע בית המשפט בפסק הדין כי מנהל העמותה לא הצהיר על גילוי נאות בדבר תפקידו באיגוד ששמו דומה ברש"פ. כל אלה הם בנוסף לאי סדרים חמורים בהתנהלות העמותה מול רשם העמותות.

שרת המשפטים איילת שקד, שפנתה בזמנו לרשם העמותות בדרישה להביא לפירוק העמותה אמרה לישראל היום: "יש גבול לסובלנות של ישראל כלפי ארגוני גיס חמישי שמשתמשים בדמוקרטיה הישראלית כדי להילחם בה מבפנים. מעשיה של העמותה הם בגידה במדינת ישראל. כעת על פרקליט המדינה לבדוק האם קיימת עבירה פלילית ולהעמיד את ראשי העמותה לדין".

עו"ד יפעה סגל, מנכ"לית הפורום הבינלאומי אשר חשפה את הפרשה לפני יותר משנה אמרה: "אנחנו מברכים על החלטת ביהמ"ש המחוזי ששמה סוף לפרק כואב של מימון טרור בחסות מערכת המשפט הישראלית אשר נמשך כבר מעל 2 עשורים. במקביל, אנחנו קוראים ליועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית כנגד המעורבים ולהביאם לדין על עבירות מימון הטרור וההונאה שביצעו. הפורום המשפטי הבינלאומי ימשיך בעבודתו גם בזירה הבינלאומית כאשר בכוונתו לחזור לממשלות ולגופי הצדקה הזרים אשר מממנים את העמותה במיליוני דולרים, להציג בפניהם את פסק הדין ולדרוש את הפסקת הזרמת הכספים לעזה לאלתר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד