בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המשפט קבע: הנער שעונה בשב"כ – "חבר בארגון טרור"

בצעד חריג: בית המשפט קבע כי הנער שנעצר במסגרת פרשת דומא ועונה בחקירות השב"כ - חבר בארגון טרור. זאת לאחר שהנער חתם על הסדר טיעון במסגרתו הודה בשורת פעולות תגמול שביצע כנגד ערבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תשרי תש"פ - 10:24 24/10/2019
גודל: א א א
(הקול היהודי)
(הקול היהודי)

בית המשפט המחוזי-מרכז בלוד הרשיע היום, בצעד חריג את הקטין שעונה בפרשת העינויים כחבר בארגון טרור.

הנער, שחתם על הסדר טיעון מול פרקליטות המדינה, הודה בשורת עבירות של פגיעה ברכוש של ערבים במסגרת פעולות תגמול. סעיף של חברות בארגון טרור נותר במחלוקת בין הצדדים, וכעת קבע בית המשפט כי הנער היה "חבר בארגון טרור".

מדובר בנער שהיה קטין בשעת ביצוע המעשים. משכך, הנער ישלח לתסקיר מבחן ולאחריו יקבע בית המשפט האם להרשיע אותו סופית בעבירות בהן הודה, בין היתר גם בעבירות חברות בארגון טרור.

בהחלטתו קבע השופט, כי "העבירות בוצעו כלפי רכוש של ערבים שנבחרו אקראית ללא זיקה אישית. מדובר בתבנית מאורגנת ולא בתבנית אקראית".

עו"ד עדי קידר שייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו אמר, כי "אנחנו מופתעים מאוד מההחלטה. בית המשפט אמר לפני חודשים לפרקליטות, בדברים ברורים, שהם צריכים לחזור בהם מהאישום הזה. ההחלטה הזו תמוהה. היא אינה מחדשת שום דבר אך מקבלת את עמדת הפרקליטות. קשה לי להבין מה התחלול אצל ההרכב. בית המשפט גם אמר שהטענות שלנו יקבלו ביטוי בעונש. זה החלטה יפה, אך אנחנו לא מסתפקים בכך. אנחנו נערער על כל ההחלטה הזו, על תרגיל המדובבים ועל אמירות הנאשם שהוו את הבסיס להרשעה".

במסגרת 'פרשת העינויים' לפני למעלה משלוש שנים, נעצר הקטין יחד עם עמירם בן אוליאל ונוספים. נגד השניים הוגש כתב אישום בגין מעורבות ברצח שלושה בני משפחת דוואבשא בכפר דומא.

בית המשפט קבע, כי חלק מההודאות הוצאו מהנאשמים בעינויים, ומשכך אינן קבילות.

לפני מספר חודשים, הרכב השופטים בראשות נשיאת בית המשפט המחוזי בלוד, רות לורך, קבע כי הנאשם הקטין ביצע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, הצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, חבלה במזיד ועבירות של היזק בזדון ממניע גזעני. זאת כאמור לאחר שהודה בעבירות אלו במסגרת הסדר טיעון והודה בביצוע פעולות תגמול כנגד ערבים.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד