בע"ה י"א אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרובת מסיע המחבל צעקה על האב השכול

בימ"ש המחוזי בבאר שבע ביטל את קיצור עונשו של מסיע רוצחה של הדס מלכא הי"ד. בת משפחתו של המסיע צעקה לעבר האב השכול וסימנה וי

  • דוד אור שחר
  • ב' חשון תשע"ט - 11:08 11/10/2018
גודל: א א א

 

בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט לקבל את ערר המדינה על החלטת ועדת השחרורים ורוצח השוטרת הדס מלכא הי"ד ישאר במאסר עד לתום תקופת העונש.

מוקדם יותר הבוקר התקיים הדיון בבית המשפט בערעורה של הפרקליטות על החלטת וועדת השחרורים של שב"ס לשחרר את האני דארי, ערבי שהסיע את המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצחה הדס.

וועדת השחרורים החליטה לשחרר את דארי בתום שני שליש מתקופת מאסרו זת בעקבות התנהגותו בבית הסוהר. הדבר עורר סערה ציבורית נרחבת ואישי ציבור שונים קראו שלא לאפשר את שחרורו המוקדם של סייען הרוצח.

בדיון הוגשה עמדת משפחת מלכא לבימ"ש. ובנוסף ביקש אביה של הדס, דוד מלכא, לומר בעצמו מספר דברים לבית המשפט.

בהחלטה ציינו השופטים כי נפל פגם בהחלטת ועדת שחרורים וכי לולי מעשיו של האסיר יתכן כי הפיגוע היה נמנע. עוד ציינו כי כישראלי בעל אוטובוס מוטלת עליו אחריות יתרה בנושאי ביטחון.

ביציאה מאולם בית המשפט החלה אחת מבנות משפחת מסיע המחבל לצעוק לעבר האב השכול של הדס שהיה במקום ואף סימנה תנועת 'וי' באצבעותיה. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את המשפחה מסר כי, "שוב הוכח שיש חשיבות עליונה להשמעת קולם של נפגעי העבירה ואזרחי ישראל שסובלים מהטרור. אנו רואים בפסיקה זו אמירה כי הביטחון של אזרחי ישראל וסבלם של קורבנות הטרור קודם לשיקולי טובתם של המחבלים וסייעניהם".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון