בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכפר המחבל חגגו את פסיקת בג"ץ

"שמחה גדולה בפלסטין וסערה גדולה בישראל", נכתב בדף פייסבוק עם שמו של המחבל - בכפר יעבד חגגו את פסיקת בג"ץ שלא להרוס את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל הי"ד

  • אלחנן גרונר
  • כ"א אב תש"פ - 18:33 11/08/2020
גודל: א א א
עמית בן יגאל הי"ד
עמית בן יגאל הי"ד

בישראל רבים זעמו על פסיקת בג"ץ אמש בעניין איסור הריסת בית המחבל שרצח בכפר יעבד את עמית בן יגאל, ומי ששמח על ההחלטה היו תומכי המחבל בכפר יעבד שבאזור ג'נין.

לקול היהודי נודע כי במהלך הערב אמש שוגרו בכפר זיקוקים, וכוחות צבא נכנסו לכפר בנסיון למנוע את החגיגות, הותקפו באבנים בידי ערבים והשיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף בדף פייסבוק המביע תמיכה במחבל ומפורסמים בו מסרים שטוענים כי הוא חף מפשע נכתב לאחר פסק הדין כי היום הזה הוא יום של "שמחה גדולה בפלסטין וסערה גדולה בישראל".

בתוך כך, אמש הפגינו מעל מאה בני משפחות שכולות ותומכים מול ביתו של השופט מני מזוז בשכונת בית הכרם בירושלים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

בראש ההפגנה עמדו הרצל ומרב חג'אג, הוריה של סרן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב. השניים חברים בפורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים".

שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה אמר לקול היהודי בהפגנה כי "הפסיקה של היום היא פסיקה מאוד חמורה".

"ביהמ"ש לא מכבד את עיקרון ההרתעה, את הצלת חיי היהודים שיפגעו בפעם הבאה כתוצאה ממחבל שלא יורתע או ממשפחתו של מחבל שלא תורתע ובמקום זה הוא מעמיד את סולם הערכים האישי של השופטים מזוז וקרא.

אנחנו רואים שהתפלגות הקולות היא לא התרשמות שופט מאמינות של עד כזה או אחר אלא מאבק פוליטי. מספרים לנו שזה דמוקרטי והרוב קובע. אם הרוב קובע מי שצריך להכריע זה הרוב של אזרחי ישראל , הרוב שבוחר בכנסת, הרוב שאומר אנחנו רוצים לשמור על חיי עם ישראל, על חיי היהודים במדינת ישראל. את האמת הפשוטה הזאת לקח ביהמ"ש העליון היום וזרק".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד