בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכפר קאסם קיבלו בכבוד ואהדה את המחבל המשוחרר

בהשתתפות ח"כ ערבי לשעבר ודמויות בולטות בכפר קאסם והסביבה, התקבל אתמול בחגיגות כבוד המחבל לנין אל-טורי, שהורשע בסיוע לרצח רפי כהן ותכנון חטיפת חיילים לפני כעשור וחצי / צפו בחגיגות

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • כ"א תמוז תש"פ - 09:44 13/07/2020
גודל: א א א
המחבל לנין אל-טורי מתקבל בכבוד בכפר קאסם, השבוע (צילום מסך)
המחבל לנין אל-טורי מתקבל בכבוד בכפר קאסם, השבוע (צילום מסך)

בהפקה מושקעת והרבה כבוד, התקבל אתמול המחבל אברהים לנין אל-טורי בכפר קאסם.

מדובר על אירוע אהדה ותמיכה במחבל טרוריסט, שנערך בכפר ערבי-ישראלי, שרבים מבקשים להגדיר כפועל לדו קיום ושלום.

לאחר 16 שנות מאסר, שוחרר ביום ראשון האחרון המחבל אברהים לנין אל-טורי מכפר קאסם, שהורשע בסיוע לרצח רפי כהן הי"ד וניסיון לחטוף חיילי צה"ל ולהעבירם לידי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

עשרות ערבים מכפר קאסם והסביבה, בהם גם בני משפחה וחברים של המחבל אל-טורי, השתתפו בחגיגות השחרור שנערכו עבורו בכפר קאסם אתמול. בין היתר, על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, השתתף בחגיגות השחרור ואהדה למחבל, גם חבר הכנסת לשעבר, אברהים צרצור, שהיה גם ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית.

גם השייח' אשרף עיסא, שהתמודד בעבר לראשות מועצת כפר קאסם, השתתף בחגיגות, סעד עיסא המשמש כיו"ר ועד העם בכפר קאסם, וכן סובחי עאמר, מחבל משוחרר לשעבר ונשיא "התאחדות האסירים באזור המשולש". בחגיגות השתתפו מחבלים משוחררים משוחררים נוספים.

בכלי תקשורת ערביים דווח, כי בשלב מסוים, הגיעה משטרה למקום וביקשה לפזר את החגיגות בשל אי הקפדה על הגבלות למניעת התפשטות הקורונה. עם זאת, לא דווח על דוחות, קנסות או מעצרים שביצעה המשטרה באירוע.

   | אל-טורי תכנן לחטוף חיילים וסייע ברצח רפי כהן הי"ד

מעובדות כתב האישום בו הורשע לפני כעשור וחצי עולה, כי לאחר שקיבל הצעה מבן דודו לחטוף חייל צה"ל, פנה אל-טורי לשניים משכניו בכפר קאסם והציע להם לסייע לו בחטיפת חיילים תמורת תשלום כספי, אך השניים סרבו להצעה. עם זאת, נראה כי לא דיווחו עליה לשירותי הבטחון.

אל-טורי קיבל כ-2,000 ₪ מזומן, מארגון חמאס, בכדי שיוכל לרכוש נשק לצורך ביצוע פיגוע החטיפה.

מתברר, כי איש דת מוסלמי איתו שוחח אל-טורי ובפניו שיבח את פעילות ארגון הטרור חמאס, היה לא אחר מאשר סוכן שב"כ, שהוביל למעצרו טרם ביצוע החטיפה.

כמו כן, אל-טורי הורשע בסיוע לרצח של רפי כהן הי"ד, ב-כסליו תשס"ד-דצמבר 2003. על פי כתב האישום בו הורשע, אל-טורי נסע יחד עם חברו לרמלה, שם קבעו להיפגש עם כהן. במקום חשוך אליו הגיעו, דרך אל-טורי אקדח 9 מ"מ והעביר לחברו. חברו התקרב לכהן וירה בו למוות. מיד לאחר מכן, השניים נמלטו מהמקום. במקרה זה, טענה התביעה כי מדובר ברצח על רקע פלילי.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד