בע"ה ו' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלעדי: אחיין הנאשם באונס תועד חמוש בתהלוכה לכבוד מחבל

​חשיפת הקול היהודי: נבהא קטוסה הצטלם כשהוא אוחז בנשק בתהלוכה לכבוד בכיר גדודי חללי אל אקצא וכתב: "תירה את הכדורים שלך באוויר הו בן פת"ח". אביו קרא ל"הגן על אל אקצא"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ז סיון תשע"ט - 12:24 20/06/2019
גודל: א א א

פרשיית חטיפת ואונס הילדה בת ה-7 מסעירה את המדינה, כמו גם סימני שאלה שצצו סביב מעורבות הנאשם, מחמוד קטוסה מהכפר דיר קאדיס, וכשלים חקירתיים שנטען כי ביצעה המשטרה.

אתמול (ד') הודיעו בצה"ל ובמשטרה כי הם עורכים השלמות חקירה. לצד סימני שאלה דווח גם על חשד לאירוע נוסף בו היה מעורב הנאשם, וכן על כך שיתכן והילדה נחטפה באוטובוס או רכב הסעות. כך או כך, מעורבים באונס עדיין מסתובבים חופשי, וזאת בין אם הנאשם ביצע את המעשה ובין אם לא.

כמה יהודים אף העידו לטובת הנאשם, והכתב יוסי אלי מערוץ 13 ציין כי דיר קאדיס ידוע כ"אחד הישובים הידידותיים". אלא שתחקיר הקול היהודי גילה קשרים עמוקים של משפחתו הקרובה של הנאשם לטרור והסתה נגד יהודים.

אחיו של הנאשם, אנאור, שיחד עם בנו של הנאשם קוסאי התראיין אמש לכלי התקשורת והכחיש כל קשר של אחיו לאונס, הוא פעיל מרכזי בתנועת הפת"ח בכפר.

הוא משתתף בפעילויות לאומניות ורק לפני שבוע וחצי שיתף קריאה של תנועת הפת"ח "להגן על אל אקצא". הוא עצמו הגיע לאחרונה להר הבית והעלה פוסט נגד "הכיבוש".

בנו, נבהא, אחיינו של הנאשם, משתף תמונות מחבלים וכלי נשק בחשבון הפייסבוק שלו.

לפני כחדשיים פרסם נבהא תמונות מתהלוכה לכבוד בכיר גדודי חללי אל אקצא, עבד אל כרים רימאווי שנידון ל-25 שנות מאסר בגין מעורבות בפיגועי ירי באינתיפאדא השניה.

נבהא העלה תמונה שלו חמוש בנשק במהלך התהלוכה ותיאר כי בוצע ירי בתהלוכה, שנערכה לכבוד בחירתו של המחבל הבכיר הכלוא לנשיא אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית.

"תירה את הכדורים שלך באוויר... הו בן פתח", כתב האחיין של הנאשם. "כדורים נורו באוויר נגד הכדורים שלהם, שזרמו ללב הפתח.... ירי שנורה באוויר לעם בעזה, עזה מדוכאת ומדוכאת".

האחיין למד באקדמיה הצבאית של הרשות הפלסטינית ביריחו, ואת הטקס לכבוד סיום הלימודים ערכו לפני כשנה בדיר קאדיס באולם, וכרזת ענק לכבודו בה הוא מופיע לצד רב המרצחים ערפאת נתלתה בכפר.

לאחר חתונת בנו של ראש המועצה בה השתתפו לאחרונה יהודים, פרסם האחיין נבהא את הודעת הגורמים האיסלאמיים והפת"ח על כך שדיר קאדיס תישאר "קוץ" נגד האויבים ותקף את התנהלות ראש הכפר.

רבים נוספים בכפר ובפרט בקרב משפחת קטוסה תקפו בחריפות את ראש הכפר, שמצדו התנצל וטען כי הוא ובנו החתן דאגו לסילוק היהודים מהמקום.

בכפר אף הופצו תמונותיהם של הצעירים שהרימו את המשתתף היהודי ומשתתפים אחרים שרקדו איתו.

קרוב משפחה נוסף של הנאשם, אבו נעים קטוסה, גם הוא כמו בני משפחה נוספים עובד במנגנוני הרשות הפלסטינית. הוא העלה לדף הפייסבוק שלו תמונות מחבלים רבים, כלי נשק וקריאות לאומניות. כך ניתן למצוא בדף הפייסבוק שלו את תמונת מחבל החמאס אחמד ג'ארר שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד סמוך לחוות גלעד.

האם אכן הנאשם ביצע את המעשה הנורא או שמדובר בטעות? האם הוא אכן אשם באונס אך מחדלי הרשויות יובילו לשחרורו? כך או כך נראה שהרשויות צריכות לבצע חקירה מקיפה לאיתור המעורבים הנוספים, ובחינת קשרי המשפחה לטרור.

מה שבטוח, המרחק בין ההגדרה "אחד הישובים הידידותיים" לכפר דיר קאדיס ומשפחת קטוסה נראה רב.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד