בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלעדי: הכירו את פעילת מחסום ווטש החשודה בתקיפה

היא השוותה בדיקת ערבים ל"אונס", וירי וניסיון סחר בנשק ל"מעשה שטות". אמש תקפה על פי החשד פרקליט צבאי. לביא: "לנקוט נגדה ביד קשה ומרתיעה"

  • אלחנן גרונר
  • ו' ניסן תשע"ח - 08:22 22/03/2018
גודל: א א א
ערבים ופעילי שמאל קיצוני בהפגנה משותפת (שירה הרשקופ/TPS)
ערבים ופעילי שמאל קיצוני בהפגנה משותפת (שירה הרשקופ/TPS)

עליית מדרגה בפעילות השמאל הקיצוני נגד כוחות הצבא?

פעילת השמאל הקיצוני שתקפה על פי החשד פרקליט צבאי במהלך דיון בעניינה של עהאד תמימי מנבי סלאח שהתקיים אמש, היא פעילת ארגון מחסום ווטש, כך נודע לקול היהודי.

מהודעת המשטרה עולה כי הפעילה סטרה לפרקליט ותקפה אותו. היא נעצרה והבוקר תובא לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

לקול היהודי נודע כי מדובר בפעילת שמאל קיצוני ותיקה מהארגון המתעד ועוקב אחר פעילות חיילי צה"ל ביהודה ושומרון, וכן מתמקד במעקב אחר הדיונים בבתי המשפט הצבאיים.

שמה של הפעילה אמנם אסור בפרסום עד הדיון בעניינה, אך לקול היהודי נודע כי הפעילה המתגוררת באזור המרכז עוסקת בתחום כעשור לפחות.

במסגרת פעילותה בארגון הקיצוני היא עוקבת אחר פעילות צה"ל ביהודה ושומרון בדגש על אזור הבקעה, וכן מגיעה באופן תדיר לדיונים בבתי המשפט הצבאיים.

עמדותיה רדיקליות במיוחד כלפי פעילות הצבא כנגד ערבים, אך סלחנית ביותר כלפי מעשי הטרור הערבי.

כך עולה מבדיקת הקול היהודי כי בשנה הלועזית 2013 תיארה דיון בעניינה של ערביה בת 25 מטובאס שהואשמה בהחזקת נשק וסחר בנשק לאחר שהצטלמה עם רובה M16 וירתה באוויר. הנאשמת העלתה את התמונה לדף הפייסבוק שלה ובהמשך קיבלה פנייה לרכישת הנשק, ביררה והשיבה את מחירו. בנוסף יצרה קשר עם ערבי נוסף בעניין אך בסופו של דבר עסקת מכירת הנשק לא יצאה לפועל.

הפעילה, שנכחה בדיון ותיעדה את פרטיו שעלו בהמשך לאתר מחסום ווטש, לא התרגשה מכתב האישום וכתבה כי "כל הסיפור נראה לי מעשה שטות של נערה לא בוגרת במיוחד".

בשנת 2008 השוותה בדיקת חשודים ערבים בידי חיילים במחסום חמרה בבקעה, ל"אונס".

באתר מחסום ווטש מופיעים פרסומים רבים שלה, חלק ניכר מהם משותפים לדפנה בנאי, אשתו של גברי בנאי משלישיית הגשש החיוור, הפעילה אף היא בארגון "נשות ווטש", וכן פרסומים נוספים שלה מופיעים באתר השמאל הקיצוני "מגזין הכיבוש".

מארגון לביא שחשף את פרטי התוקפת נמסר לקול היהודי כי "חבורת הפעילים הקיצונים שחברה לאויבי ישראל חשה עצמה מוגנת מאימת החוק. הגיעה העת לנקוט כנגדם ביד קשה ומרתיעה".

עד כאן: לעצור את כניסת מחסום ווטש לבתי הדין

בתוך כך, ארגון 'עד כאן' העוקב בשנים האחרונות אחר פעולות השמאל הרדיקלי ואחראי לשורת חשיפות בתחום, דורש לעצור את כניסת מחסום ווטש לבתי הדין הצבאיים עד לבירור מלא של אירוע תקיפת הפרקליט הצבאי אמש בידי פעילת הארגון.

בעקבות המידע שהגיע לעד כאן אודות הפעילה שתקפה על פי החשד את הפרקליט, פנו אמש ב"עד כאן" לפצ"ר בדרישה לעצור את כניסתן של פעילות הארגון לבתי הדין הצבאיים עד לבירור פרטי הארוע.

בארגון אומרים: "הארוע החמור מצטרף לארוע לפני מספר חודשים בו פעילות של מחסום ווטש התעמתו עם שוטרי מג"ב שנרצחו בפיגוע בהר אדר מספר דקות לפני הפיגוע עצמו בטענה שהם עורכים בידוק קפדני לפלסטינים במקום, שני הארועים יחד מצביעים על האג'נדה ההזויה והאלימה   של הארגון ומחייבת את צה"ל לנקוט צעדים מיידים נגדו". 

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד