בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החיילים נכנסו להלם - הרב אטינגר ירה במחבל

חיילי הגדוד המעורב בצומת אריאל נכנסו להלם ולא חתרו למגע. הרב אטינגר שהבחין במחבל דרך את נשקו וירה לעברו עד שנפגע

  • אלחנן גרונר
  • י' אדר ב תשע"ט - 15:16 17/03/2019
גודל: א א א
אחד מהפצועים מובהל לבית החולים (איתן אלחדז TPS)
אחד מהפצועים מובהל לבית החולים (איתן אלחדז TPS)

פרטים נוספים מתחקור הפיגוע הקשה בצומת אריאל.

בעוד בבית החולים בילינסון נאבקים על חייו של הרב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע, לקול היהודי נודע כי כוחות הביטחון מעריכים שהרב אטינגר זיהה את הפיגוע ובזמן שהחיילים לא חתרו למגע וחלקם אף נכנסו להלם, הספיק לדרוך את נשקו ולירות מספר כדורים מאקדחו האישי לעבר המחבל, אשר ירה בו ונמלט. באקדחו האישי של הרב אטינגר אותר כדור בקנה ותרמילים נוספים מאקדחו אותרו ברכב.

עוד עולה מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי כי החיילים המוצבים בגזרת הפיגוע הינם חיילי גדוד מעורב של חיל התותחנים וכי הם אמנם ירו מספר כדורים לעבר המחבל אך נכנסו להלם ולא חתרו למגע.

עוד התברר כי החיילים לא הבחינו בירי המחבל לעבר הרב אטינגר, ולגורמי הרפואה הראשונים שהגיעו למקום נאמר בידי החיילים כי אין נפגעים נוספים וכי עליהם לברוח מהמקום בשל החשש ממחבל.

רק כעבור כ-15 דקות אותר הרב אטינגר מתבוסס בדמו ברכבו, וזאת בידי אחד השוטרים שהגיע לזירה. הרב אטינגר פונה במצב אנוש למרכז הרפואי בילינסון שם נלחמים הרופאים על חייו.

הרב אחיעד אטינגר, הוא ראש הישיבה בנווה שאנן בדרום תל אביב שקמה על מנת להאיר את אור התורה בשכונות דרום תל אביב. הרב תושב היישוב עלי שבבנימין, נשוי ואב לשנים עשר ילדים בגילאי שנה עד 20. בתו הגדולה צפויה ללדת בימים הקרובים ילד ראשון.

משפחתו של הרב ובית היישוב עלי קוראים לציבור להעתיר בתפילות להחלמתו ולהצלת חייו של הרב אטינגר. הרב אחיעד אהוד בן כרמית.

המצוד אחר המחבל נמשך וכוחות גדולים סורקים מספר כפרים בשומרון. לאחר הפיגוע דווח על הפגנות מחאה בצומת אריאל, צומת קרית ארבע, שם דווח גם על עצור, וערבים טענו כי יהודים יידו אבנים לעבר בתי הכפר עצירא אל קיבלייה הסמוך ליצהר ולעבר כלי רכב בכביש גלעד.

מספר כבישים בגב ההר נחסמו בידי הצבא לתנועת ערבים.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד