בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלעדי: ח"כ כסיף ביקר באנדרטה לזכר מחבלים בכירים

חבר הכנסת הצטלם ליד אנדרטה חדשה לזכר מחבלים, בהם כאלו שעסקו בהכנת מטענים, פיגועי ירי ותופת

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ג תמוז תשפ"ב - 14:56 12/07/2022
גודל: א א א
עופר כסיף באנדרטה לזכר המחבלים (צילום מסך - רשתות חברתיות)
עופר כסיף באנדרטה לזכר המחבלים (צילום מסך - רשתות חברתיות)

ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) ביקר באנדרטה שנחנכה בשבוע שעבר בכפר בית דג'ן לזכר מחבלי הכפר ובהם מחבלים בכירים האחראים לפיגועים קשים, כך עולה מבדיקת הקול היהודי.

האנדרטה, אליה הגיע כסיף עם ראש הכפר נאסר אבו ג'יש, מסית ותומך מחבלים בעצמו, נחנכה ב1/7/22, לציון יום השנה לחיסולו של סאמח אבו חניש, מבכירי הג'יהאד האסלאמי באזור שכם שחוסל מירי מסוק של צה"ל.

בטרם נשוב למעלליו של חניש, יש לציין כי ראש הכפר אבו ג'יש הינו חבר ב"מפלגת העם הפלסטינית" שהקימה את האנדרטה. המפלגה מוגדרת כ"מפלגת אחות" של מפלגת חד"ש הישראלית.

בארגון "מאבק על כל דונם" המנטר פעילות ערבית להשתלטות על אדמות יהודיות אומרים כי אבו ג'יש מארגן מדי שבוע התפרעויות המוניות וידויי אבנים כנגד ההתיישבות היהודית באזור בית דג'ן. בדיקת הקול היהודי העלתה כי הוא השתתף גם במשלחת ניחומים לסמיר קונטר שרוצץ את ראשה של ילדה יהודיה ותומך במחבלים רבים.

ח"כ כסיף השתתף ביום שישי האחרון באירוע השבועי, טען שנפגע מגז שירה צה"ל לעבר הפורעים, וביקר באנדרטה החדשה, שנחנכה במרכז "הטירה האדומה - בית דג'ן" מרכז "מפלגת העם הפלסטינית".

על האנדרטה חקוקים שמות ה"שאהידים" שנהרגו בכפר לאורך היסטורית מאבקם של ערבי הכפר בשיבת ציון, עד לעאטף חנישה - פעיל חמאס שנהרג בשנה שעברה בהתפרעויות המאורגנות בכפר וקיבל את הכינוי "שאהיד הג'יאהד וההתנגדות העממית".

מהנדס מטענים ומצטיין בפיגועי ירי

בדיקת הקול היהודי העלתה כמה מחבלים בכירים האחראים לפיגועי תופת וירי שחוסלו בידי צה"ל, ושמם מופיע באנדרטה שלידה הצטלם כסיף בגאווה.

הראשון הוא כאמור סאמח אבו חניש הנחשב לאחד מ"גיבורי" הכפר בית דג'ן.

אבו חניש, היה חלק מהכח הימי של "הרשות הפלסטינית" ובהמשך התגייס לג'יהאד האסלאמי. לפי אתר הג'יהאד האסלאמי הוא "הצטיין" בירי על רכבי יהודים בכבישים והכנת מטעני חבלה לפיגועי תופת בהם "נהרגו רבים מבני ציון", חוסל ב-1 ביולי 2001 כאשר טילים שירה מסוק קרב של צה"ל פגעו במכונית בה נסע עם שני מחבלים בכירים נוספים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מקורות ביטחוניים מסרו אז כי מכוניתם של השלושה היתה עמוסה בחומרי נפץ בדרך לפיגועים בישראל, מה שיצר פיצוץ אדיר. באתר הארץ דווח כי מוחמד בשראת וחבריו חוסלו לאור תכניתו של בשראת לשגר שבעה מחבלים מתאבדים לתחומי מדינת ישראל. החיסול התבצע כאשר השלושה יצאו מהלוויה באזור ג'נין למחבל מתאבד שביצע פיגוע תופת בחדרה.

מחבל בכיר נוסף שליד האנדרטה לזכרו הצטלם חברת הכנסת, הוא פאדי תאופיק חנני, בכיר בארגון הטרור החזית העממית ששימש כמהנדס מרכזי בגדודי חללי אבו עלי מוסטפא ועסק בהכנת מטעני חבלה לפיגועי תופת ובתכנון פיגועים.

חנני היה מבוקש תקופה ארוכה בידי כוחות צה"ל שניסו מספר פעמים לחסלו. הוא חוסל לבסוף בידי כח של חטיבת הצנחנים בקרב יריות בשכם ב-18/12/2003. כשנה וחצי מוקדם הוא יותר נפצע בשכם מפיצוץ מטען שייצר עבור פיגוע תופת.

לאחר חיסולו הוציאה החזית העממית לפועל מספר פיגועי התאבדות ובהם פיגוע בצומת גהה.

לפי אתר החזית העממית חנני היה שותפו של בכיר החזית העממית כמאל אבו חניש שתכנן והוציא לפועל שורת פיגועי ירי והתאבדות באינתיפאדה השניה ובהם פיגוע ירי בבקעת הירדן בו נרצחו שני חיילים, סמ"ר יגאל ליבשיץ וסמ"ר עופר שרעבי הי"ד, הטבח בבית משפחת שבו באיתמר בו נרצחו ארבעה מבני המשפחה ולוחם כיתת הכוננות יוסף טוויטו הי"ד, פיגוע התאבדות בשוק בנתניה בו נרצחו שלושה ופיגוע במוצב ה"דיסקוטק" של צה"ל בשכונת השומרונים ליד שכם, בו נהרגו קצין וחייל.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד