בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלעדי: ערבים שרפו את המערה בה אירע הלינץ'

מאות מטיילים שהגיעו למערה בה אירע הלינץ' גילו כי ערבים שרפו את המערה וסתמו אותה באבנים וסלעים

  • אוריאל דויטש
  • כ' כסלו תשע"ח - 10:10 08/12/2017
גודל: א א א

שבוע לאחר שנקטע טיול הבר מצווה לאחר שהילדים הותקפו בידי ערבים במערה סמוך לכפר קוצרא, בשעות הבוקר נערך טיול בו צעדו המשתתפים מהיישוב אחיה הסמוך לעבר המקום בו אירע הלינץ'.

כשהגיעו מאות המטיילים למערה, הם גילו לתדהמתם כי ערבים שרפו את המערה, וסתמו אותה בסלעים ואבנים.

צפו בגלריית תמונות:

מאות היהודים שהגיעו לטיול פתחו את המערה מחדש, והילדים שהשתתפו בטיול נכנסו אליה עם הוריהם.

אביצור ליבמן, ילד הבר מצווה שלכבודו אורגן הטיול אמר כי, "לא נעים לי להיות כאן. אבל זה גם נותן לי כוח. להרים את הראש. מסיבת הבר מצווה שלי לא הייתה חוויה פשוטה. אני שמח שכל כך הרבה אנשים באו כדי לחזק אותנו ולאפשר לי לחגוג שוב. אני רוצה להגיד לכל עם ישראל תודה על החיבוק הגדול והחם שאנחנו מקבלים מאז שזה קרה. נצא מכאן חזקים". 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון העניק לאביצור שי לרגל חגיגת הבר מצווה שלו מתושבי השומרון ואמר: "באנו לכאן היום  כדי לחזק את אביצור וחבריו. אנחנו רואים חשיבות ביכולת שלנו לטייל בכל מקום בארץ שלנו. המסר הזה הוא חשוב. אביצור והחברים שלו רצו בסהכ לטייל ולא אפשרו להם. ואנחנו רוצים לתקן את החוויה שלהם וגם לתקן את החוויה של עם ישראל"

יו"ר וועד מתיישבי שומרון צחי דיקשטיין: "תושבי השומרון יטיילו בכל מקום ללא חשש. אין לנו על מה להתנצל. מי שצריכים להתנצל הם התוקפים. לא הנפגעים. אנחנו מברכים את אביצור ביום חגו ומאחלים לו מעכשיו חיים בטוחים מוגנים וזקופים בכל מקום בארץ". 

אמו של ילד הבר מצווה רחלי ליבמן: "מרגש וקשה מאוד לחזור לכאן. לחשוב על הדברים הקשים שהבן שלי ושאר הילדים עברו כאן. זה מצמרר. מצד שני בחרנו לחזור למרות הקושי. כדי להבהיר שאנחנו לא נשברים בקלות. זכותנו לטייל בחופשיות בכל רחבי הארץ ועל הזכות הזו עמדנו היום". 

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי שהגיעה למערה בה נלכדו הילדים אמרה:  "זכותם של ילדים וילדות לטייל ללא פחד בכל חלקי ארץ ישראל. הטיול הזה הוא חוויה מתקנת לטיול בר המצווה שנקטע במתקפה אלימה אני מגיעה לחזק את ילדי השומרון, ולהעביר מסר חד וברור - לא יפחידו אותנו, אנחנו ממשיכים."

יו"ר האיחוד הלאומי, שר החקלאות אורי אריאל שהגיע לחניית הרכבים בסמוך לכביש אלון, אך לא הגיע השתתף בטיול אמר כי ״אני שמח לטייל הבוקר בשומרון יחד הילדים שניצלו מהלינץ' והיו ממש גיבורים. ביקרתי את הילדים בתחילת השבוע ואמרתי להם שמגיע להם תעודת הוקרה על התנהגותם ועל התמודדותם במהלך טיול הבר מצווה לפני כשבוע".

"צריך לטייל בכל מקום בארצנו עם תנאי אבטחה מתאימים ואנחנו ממשיכים ונמשיך לטייל בארץ ישראל וטיול זה הוא הוכחה שלא נחשוש לטייל בכל מקום בארצנו. תודתי לראש המועצה האזורית שומרון, ועד מתיישבי שומרון, המשפחות והחברים על ארגון הטיול למען הילדים״.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד