בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוש שילה: ערבים הציתו כרם ועקרו עצים

ערבים מהכפר קוצרא חרשו שטחים של יהודים, הציתו כרם ועקרו עצים. בתגובה יהודים מהאזור גרמו לנזק לכלי רכב של ערבים

  • אלחנן גרונר
  • ח' תשרי תשפ"א - 21:45 26/09/2020
גודל: א א א
אחד העצים שניזוקו היום בכרם באש קודש (דוברות אש קודש)
אחד העצים שניזוקו היום בכרם באש קודש (דוברות אש קודש)

במהלך השבת דווח על עימותים באזור גוש שילה.

מהדיווחים שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי ערבים מהכפר קוצרא חרשו שטחים חקלאיים של יהודים מזרחית לכפר. במקום פרצו עימותים ולפי טענת ערבים כמה מהם נפצעו.

בנוסף ירדו ערבים מהכפר קוצרא אל כרמי הישוב אש קודש, גרמו נזק לגדרות, עקרו עצים והציתו שריפות מהם נפגעו עצים ומערכות השקיה.

עשרות תושבים יהודים ירדו לכבות את השריפה והותקפו באבנים בידי הפורעים. באזור פרצו עימותים שכללו ידויי אבנים הדדיים. נזק נגרם לכלי רכב של ערבים בכפר.

ארגון השמאל הרדיקאלי 'יש דין' דיווח כי במהלך האירועים העלו יהודים באש טרקטור חקלאי של ערבים.

החקלאי שכרמו הוצת סיפר כי בשנים האחרונות נגרמו לכרם נזקים בעשרות אירועים שונים בידי ערבים.

מהישוב אש קודש נמסר בתגובה: "אנו קוראים לכוחות הביטחון למצות את הדין ולהשיב את ההרתעה לאזור. יש לשים סוף לטרור החקלאי".

בתוך כך, ביום שישי הגיעו מאות ערבים ובהם אנשי הרשות הפלסטינית לאזור 'דורות עלית' סמוך למעלה שומרון בו הותקף החקלאי איתן זאב יחד עם חקלאים נוספים לפני כחדשיים. וואליד אסאף, השר ברשות הפלסטינית לענייני "גדרות והתנחלויות" הצהיר באירוע כי ברשות מתכוונים להמשיך ולהיאבק על האדמות באזור, כמו גם 15 נקודות נוספות בהן ברשות מתכוונים להתמקד בתקופה הקרובה.

נקודה נוספת בה התרחשו התפרעויות היא בכפר עסירא אל קיבלייה הסמוך ליצהר. לאחר שביום שישי שעבר ערבים הציתו שריפות ואף הניחו דגל אש"ף בפתחו של "בור הציפורים", אתר בשמורת טבע סמוך ליצהר, הפעם נערכו בצבא ובמג"ב בצורה טובה יותר ומנעו מהערבים לעלות לעבר יצהר.

עם זאת, למרות הנוכחות הצבאית ערבים הציתו כמה נקודות סמוך לשכונת שלהבת י-ה ביצהר ותושבים ומתנדבי כיבוי עמלו לכבות את השריפות שאחת מהן כובתה סמוך לכרם של יהודים. במקום התפתחו גם ידויי אבנים הדדיים בין ערבים ליהודים.

בכפר קדום שבשומרון התרחשו גם כן התפרעויות קשות במהלכן דווח על מספר פצועים ערבים מירי אמצעים לפיזור הפגנות. בכפר טוענים כי הצבא הטמין מצלמה נסתרת בתוך קיר באזור העימותים בכפר, אך היא נחשפה ותמונותיה הועלו ברשתות החברתיות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד