בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במקום לשמור - חייל דרוזי נתן לערבים להצטלם עם נשקו

​חשיפת הקול היהודי: איש קבע שנשלח לאבט"ש בבנימין, ירד מספר פעמים לכפר עוין, ישב עם ערבים ונתן להם להצטלם עם נשקו. צה"ל: "האירוע מתוחקר"

  • אלחנן גרונר
  • ט"ז חשון תשע"ט - 09:27 25/10/2018
גודל: א א א
צילום ארכיון. למצולם אין קשר לכתבה.  (שריה דיאמנט/TPS)
צילום ארכיון. למצולם אין קשר לכתבה. (שריה דיאמנט/TPS)

חשיפת הקול היהודי:

חייל דרוזי המשרת בקבע ומתגורר באחד הכפרים בצפון, נשלח למשימת אבט"ש בישוב בבנימין, אולם התברר כי במספר הזדמנויות ירד לכפר ערבי עוין הסמוך לישוב, ישב לשיחות עם ערבים ואף אפשר לילד ערבי להצטלם עם נשקו הצבאי.

מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי האירועים התרחשו לפני כשלושה שבועות. החייל הגיע לשבוע שמירות בישוב, אליו הוא מגיע בקביעות פעם בשנה בשנים האחרונות, אולם לתושבים נודע לפתע כי הוא החל לרדת לכפר הסמוך.

בידי הקול היהודי מספר עדויות ישירות בנושא, מהן עולה כי לכל הפחות בשלוש הזדמנויות שונות ירד החייל לכפר בניגוד להוראות ולנהלים, ישב במשך זמן רב עם ערבים בכפר ושוחח עמם, ואף החליף מספרי טלפון עמם והמשיך בקשר טלפוני.

באחת הפעמים אף איפשר החייל לילד ערבי להצטלם עם נשקו, ושמר את התמונה במכשיר הפלאפון שלו.

לאור העדויות ששמעו, בישוב חוששים כי החייל מסר מידע ביטחוני לערביי הכפר השכן, כפר ממנו יצאו כבר מספר חוליות מחבלי חמאס.

אולם אם לא די באירועים החמורים, הרי שלקול היהודי נודע כי בישוב קיימת ביקורת חריפה על הצבא. המידע אודות החייל הועבר לגורמי הצבא באזור ובהם קצין הגמ"ר אפרים, והללו הבטיחו תחילה כי הנושא בטיפול ויועבר למצ"ח.

אלא שלאחר מספר ימים נטען לפתע כי המידע אינו עולה לקריטריונים לפתיחת חקירות מצ"ח, וזאת אף מבלי לשמוע את העדויות בנושא, ובהם כאמור עדויות העברת נשק לצורך צילום לילד בכפר הערבי.

תושבים בישוב הדגישו בשיחה עם הקול היהודי כי בישוב עברו חיילים דרוזים רבים המבצעים את תפקידם נאמנה, אך מדובר באירוע חמור ומדאיג, בפרט לאור הקלת הראש בעניין מצד גורמי הצבא באזור.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי בתגובה: "האירוע מתוחקר על ידי מפקדי החייל, ויטופל בהתאם לתוצאות התחקיר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד