בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן גביר למחבל: "בכל מדינה נורמלית היו הורגים אותך"

במהלך הקראת גזר הדין למחבל הבדואי שרצח את החייל רון קוקיא הי"ד התפרץ לעברו עו"ד בן גביר: "כל כאלב יבוא יומו - בכל מדינה נורמלית היו הורגים אותך"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה אדר ב תשע"ט - 13:08 01/04/2019
גודל: א א א

דרמה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בעת הקראת גזר דינו של המחבל חאלד אבו ג'ודה שרצח את החייל רון קוקיא הי"ד.

עם סיום הקראת גזר הדין של המחבל התפרץ מועמד איחוד מפלגות הימין עו"ד איתמר בן גביר לעבר המחבל בצעקות: "כל כלב ביג'ו יומו. בכל מדינה נורמלית היו הורגים אותך!". לבן גביר הצטרף גם רן כרמי בוזגלו מתנועת ציונות בנחישות אשר מלווה את משפחת קוקיא.

אנשי השב"ס הוציאו את המחבל תוך שבן גביר ממשיך בצעקותיו. 

לעיתונאים אמר בן גביר: "מדובר בבדיחה. קיים בחוק הצבאי עונש מוות למחבלים אותו התביעה הצבאית לא מבקשת. אפשר לחוקק גם בדין האזרחי חוק עונש מוות למחבלים אלא שהפוליטיקאים של ממשלת הפייק ימין לא רוצים זאת".

בגזר הדין נקבע עוד כי המחבל ישלם למשפחתו של קוקיא את הפיצוי המקסימלי שניתן לקבוע בהליך פלילי בסך 258 אלף שקלים. כמו כן על המחבל נגזרו עונש מאסר עולם ועוד עשרים שנות מאסר. 

לאורך כל מהלך המשפט דרשה משפחתו לגזור עונש מוות על המחבל.  "מדינת ישראל אינה עושה מספיק כדי להילחם ולהפחית את הטרור. אנו מצפים מהפרקליטות לדרוש עונש מוות לרוצח השפל שהוא אזרח ישראלי שבגד במדינתו", התייחס אביו של רון להיות המחבל בדואי המחזיק בת"ז כחולה.

"אין שום סיבה להחזיק בכלא רוצחים שפלים הנדונים למאסר עולם. אני מקווה שחוק עונש מוות יקודם בכנסת ויקרה כמו גם חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית, המסיתה לטרור ומשלמת למשפחות הטרוריסטים ובכך מחוללת את כל מעגל הטרור בישראל.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד