בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן גביר: "לחקור התנהלות מג"ב מול חיילי נצח יהודה"

בעקבות האירוע החמור אמש בבית אל שפורסם לראשונה בקול היהודי בו הותקפו לוחמים מנצח יהודה על ידי שוטרי מג"ב דורש בן גביר לחקור את האירוע

  • יח"צ
  • ח' טבת תשע"ט - 09:35 16/12/2018
גודל: א א א
עו"ד בן גביר. ארכיון (יהודה פרל)
עו"ד בן גביר. ארכיון (יהודה פרל)

בעקבות האירוע החמור אתמול (מוצ"ש), בו היכו על פי עדויות מפגינים שוטרי מג"ב חיילים מגדוד נצח יהודה, קורא בן גביר לחקור את התנהלותם.

חיילי נצח יהודה,  כך על פי טענת עדים לאירוע סירבו לפנות הפגנת מתיישבים יהודים במקום (סמוך למקום הפיגוע בבית אל).

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית קרא לחקור את שוטרי משמר הגבול שהיו מעורבים באירוע, ואף להעמידם לדין על התנהלותם ועל התערבותם במקצועיות עבודתם של חיילי נצח יהודה. 

לדבריו, "לא אחת שוטרי מג"ב מנצלים לרעה את סמכותם וחורגים מתפקידם, אלא שאירוע זה הוא בבחינת חציית קו אדום בהתנהלותו המחפירה של מג"ב; אם עד כה חשבנו כי נראה את שוטרי מג"ב מתנכלים למתיישבים היהודים, כפי שהם עושים לא אחת ולא שתיים, הרי שמאמש אנו עדים להתנכלות חדשה: התנכלותם של שוטרי מג"ב לחיילים אשר חבריהם לשירות הצבאי נרצחו זה עתה, וכל פשעם היה סיוע למתיישבים הגיבורים שמחו על אותו רצח". 

בן גביר אומר כי "מעבר לבעיה המשפטית הקשה העולה מהתנהלותם של אותם שוטרים באירוע, מדובר בפשע מוסרי. האויבים שלנו רואים אל התמונות ואת הפרסומים מאותו אירוע וצוחקים עלינו. מדובר בתמונות שמחזקות את התיאבון של המחבלים השפלים לבצע עוד פיגועים. אני קורא למפקד משטרת מג"ב ולמחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בחקירת האירוע, על מנת למצות את הדין עם השוטרים המכים". 

"יש לציין כי אחריות האירוע כולו רובצת על כתפיה של ממשלה ישראל", מוסיף בן גביר. "אם הגענו למצב בו שוטרים וחיילים נאבקים זה בזה, וכל זאת כתוצאה מרפיסות שלטונית מתמשכת מול הטרור, אזי האצבע המאשימה מופנית אל ממשלת ישראל. הממשלה החלשה והמתרפסת הזו צריכה ללכת הביתה, ויפה שעה אחת קודם".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד