בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעל מגרש הרכבים שהוצת בחווארה: מחבל משוחרר

בדיקת הקול היהודי: בעל מגרש מכוניות שוצת בחווארה הוא אסיר ביטחוני לשעבר, תומך טרור שאף הביע תמיכה בפיגוע בכפר שבעקבותיו הוצת רכושו

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' אדר תשפ"ג - 13:50 01/03/2023
גודל: א א א
עאיד מחארב
עאיד מחארב

חשיפת הקול היהודי: למי מגייס יא-יא פינק את הכסף?

יומיים לאחר הפיגוע הקשה בחווארה שבו נרצחו שני האחים הלל ויגל יניב השם יקום דמם, המחבל שביצע את הפיגוע טרם נתפס. אך נדמה כי במערכת הביטחון עסוקים יותר ברחמים ודאגה לערביי חווארה. בראיונות שנתן ביום ג' אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס הוא כינה את האירועים בחווארה "פוגרום", ופעילי שמאל בראשות איש מפלגת העבודה יא-יא פינק גייסו למעלה ממיליון שקלים לטובת בני כפר המרצחים חווארה.

ביום ד' לפנות בוקר עצרה המשטרה שישה יהודים בחשד להשתתפות בפעולת תגמול בחווארה לאחר הפיגוע. אחד מהם כבר שוחרר השאר הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים שם הוארך מעצרם ביומיים. תושב נוסף נעצר אחר הצהריים.

בדיקת הקול היהודי גילתה כי עאיד מחארב, בעל מגרש רכבים לחלקי חילוף שהוצת, הוא מחבל משוחרר - אסיר ביטחוני שישב 5 שנים בכלא בתקופת האינתיפאדה ה-2. 

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

מחארב הספיק להעלות פוסט תמיכה בפיגוע שבו נרצחו הלל ויגל יניב הי"ד, שעות לפני שהעסק שלו הוצת. בפוסט שמתייחס ל"פסגת עקבה" שבה נפגשו נציגי הרש"פ עם נציגים אמריקאיים וישראלים, כתב עאיד מחראב כי הצעירים החליטו שה"פסגה" האמיתית התקיימה בחווארה - וכי "בן בגיר" מוזמן לבוא להתמודד עם ה"פסגה" - הפיגוע בחאוורה. 

בדיקה בדף הפייסבוק של מחארב מעלה כי הוא מביע תמיכה במחבלים ובהם מחבלי שכם וג'נין. בנוסף הוא מתאר שישב בכלא יחד עם חברו נאסר אבו חמאד, רב מרצחים מגדודי חללי אל אקצא אותו הוא מהלל דרך קבע. הוא מעלה תמונות שלו עצמו עם נשק ותמונה מתוך כלא מגידו בו שהה.

בנו קסאם מביע גם הוא תמיכה במחבלים ובטרור ומעלה תמונות מחבלים שחוסלו בידי צה"ל. כמו אביו גם הוא מצטלם עם קלאצ'ניקוב.

לאחר הפיגוע ביריחו בו נרצח אילן גנלס, הביע מחרב את שמחתו בשידור חי בפייסבוק משיירת רכבים של ערביי שכם שצהלו על הפיגוע. בסרטון נשמע כי כאשר מי שיושב לידו אומר לו כי השמועות אומרות שיש שישה נרצחים, הוא אומר בצהלה "שיהיו עוד רבים".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד