בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסטודנט שהורשע במעורבות בפיגוע הצתה חזר לבצלאל

ג'מאל חוסייני, שהורשע במעורבות בהצתת בית משפחת ישובייב בשמעון הצדיק חזר לספסל הלימודים בבצלאל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד סיון תשפ"ד - 12:46 30/06/2024
גודל: א א א
ביתו של טל יושובייב לאחר ההצתה (צילום: עוז פבר/TPS)
ביתו של טל יושובייב לאחר ההצתה (צילום: עוז פבר/TPS)

ג'מאל חוסייני, סטודנט בבצלאל שהורשע בעיסקת טיעון במעורבות בפיגוע הצתת בית משפחת יושובייב שבשכונת "נחלת שמעון" הסמוכה לשמעון הצדיק לפני כשנתיים, חזר ללימודים בבצלאל.

על חוסייני נגזרו 6 חודשי מאסר אותם ריצה כבר בתקופת מעצרו. הוא שוחרר לביתו עם הינתן פסק הדין.

על פי כתב האישום בו הורשע חוסייני, הוא דאג להשאיר את דלת ביתו פתוחה על מנת לאפשר למציתים לברוח. בנוסף, לאחר שהמציתים סיפרו לחוסייני על ההצתה שביצעו נתן להם מקלט בתוך ביתו.

כעת הגיע מידע לקול היהודי, לפיו חוסייני חזר לספסל הלימודים בבצלאל, למרות הרשעתו במעורבות בהצתה.

נזכיר, כי בקול היהודי נחשף כי שבועות ספורים לפני הצתת הבית סייר רעול פנים מסביב לבית משפחת יושובייב, רעול הפנים יצא מרכב שבו נצפה נוהג אחיו של ג'מאל חוסייני. התלונה של יושובייב המלמדת לכאורה על מעורבות יותר עמוקה של בני המשפחה בתכנון ההצתה נסגרה. כמו כן נחשף בקול היהודי כי דף הפייסבוק של ג'מאל חוסייני עמוס בתכנים המזוהים עם חמאס ותמיכה במחבלים.

תגובת האקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" תפורסם לכשתתקבל.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

הסטודנטים גייסו כספים

לאחר מעצרו של חוסייני, סטודנטים מהפקולטה גייסו כספים כדי לסייע לו במאבק המשפטי. לפי דיווח של העיתונאי לירן תמרי ב"ידיעות ירושלים", אחד המגיבים לקמפיין הגיוס של הסטודנטים כתב "הפלסטינים נלחמים באומץ לשרוד בירושלים, בעוד המתנחלים מנסים בעקביות לסלקם מבתיהם".

במקרה אחר שעורר סערה, אחד הסטודנטים פרסם פוסט תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע בבני ברק. הסטודנט נעצר, ולאחר מכן קיימו עשרות סטודנטים תהלוכות מחאה במכללה כנגד מעצרו.

עוד יש לציין בהקשר זה, כי בזמן "פרעות תשפ"א", עשרות מרצים מבצלאל חתמו על מכתב תמיכה בסטודנטים הערבים ב"מאבקם על הבית ועל החופש לנוכח האלימות המשטרתית ואלימות המתנחלים, פרי מדיניות ממשלתית, שבאים לידי ביטוי ביתר שאת באירועי הימים האחרונים בשיח ג׳ראח, בשער שכם ובמסגד אלאקצא".

תמונה

המצית לא הואשם בטרור

מלבד גזר הדין כנגד חוסייני, הורשע גם הקטין שהצית בפועל ונידון ל-30 חודשי מאסר.

הקטין שהצית היה על סף הבגירות, ובכתב האישום כנגדו לא יוחס לו מעשה טרור בשל טענתו כי בדק בטרם ניסיון ההצתה כי הבית ריק מאנשים. 

תמיכה בטרור ב"בצלאל"

לפני כשנה וחצי פרסמנו תחקיר על תנועת "סאדא"

"סאדא" הוקמה לפני מספר שנים מתוך מטרה לקדם "זהות פלסטינית"- לאומנית בקרב סטודנטים. לשם כך התנועה קיימה מפגשים ואירועים חברתיים רבים, פרסמה יצירות "אומנותיות" העוסקות בזהות "הפלסטינית", בזכות השיבה, בתמיכה במחבלים הכלואים בכלא וכן תמיכה במאבק נגד ישראל.

התנועה הוקמה על ידי לובנה א-סאנע, בתו של ח"כ לשעבר טאלב א-סאנע, באקדמיה בצלאל. 

אחד הפרסומים הבוטים ביותר של "סאדא" נעשה במהלך פרעות תשפ"א ומבצע שומר החומות. בב' סיון התשפ"א, בעיצומם של ימי הפרעות, בדף הפייסבוק של סאדא פורסמו תמונות מתוך חוברת קריקטורות שיצאה לאור לאחר האינתיפאדה הראשונה. הציורים בחוברת ממחישים את "השיטות של ההתנגדות העממית הפלסטינית". לצד תמונות המפרטות דרכי פעולה חמורות כנגד כוחות הביטחון הוסיפה התנועה את הכיתוב: "אנו מאחלים לאנשינו הגדולים איתנות וכוח עד הניצחון".

בעקבות הפרסום בקול היהודי על תא הסטודנטים הפועל בבצלאל, תומך במחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל, ומקדם "זהות לאומנית-פלסטינית" בקרב סטודנטים ערבים, תנועת "אם תרצו" פנתה במכתב לשר החינוך יואב קיש, לשר לבטחון לאומי איתמר בן גביר ולהנהלת האקדמיה-בצלאל בדרישה לסגור את תנועת "סאדא".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון