בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בצלם נגד החיילים: חייל שמח כשפגע בערבי שיידה אבן

​פרסום ראשון: בצלם יוצא נגד חייל ששמח לאחר שפגע בערבי שעל פי החשד יידה אבן בכפר מדמא. בשומרון מגיבים: "איפה בצלם כשמחבלי מדמא ניסו לשרוף משפחה יהודית?" - צפו

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט' אייר תשע"ח - 15:15 24/04/2018
גודל: א א א

צילום: מתנדבי בצלם מועאויה נסאר ואחמד זיאדה

פרסום ראשון בקול היהודי: בצלם מארגן הודעה נגד חיילים שתועדו לדבריהם, כשהם שמחים על פגיעה בפורעים ערבים בכפר מדמא שבאזור יצהר בשומרון.

האירוע בגינו יוצא ארגון השמאל הקיצוני נגד החיילים, התרחש ביום שישי לפני כשבוע וחצי, כאשר פורעים ערבים ניסו לפתוח חסימה שהציב הצבא בכפר בעקבות השלכת בקבוקי תבערה בידי ערבים על יהודים שנסעו בכביש גלעד הסמוך.

לטענת בצלם, בסביבות השעה 14:00, כשלושים מערביי הכפר מדאמא ניסו להסיר את החסימה, ולמקום הגיעו כ-11 חיילים. ובעימותים שהתפתחו במקום יידו פורעים ערבים אבנים לעבר החיילים ממרחק של 80-50 מטרים והחיילים ירו עליהם רימוני הלם וכדורי מתכת מצופים גומי.

בסרטון נראה קצין צבא אשר מורה לאחד החיילים להמתין שהפורעים יתקרבו, ואז לירות באחד מהם כדור גומי. החייל פוגע בפורע ושמח על הפגיעה בערבי שיידה אבן, דבר החורה לארגוני השמאל הקיצוני. מפקדו שמבחין כי הוא מצולם, מבקש מהחייל להישאר "מקצועי".

לטענת בצלם, מירי כדורי ה״גומי״ נפצעו שבעה פורעים, שניים הועברו לטיפול רפואי בבית חולים בשכם וחמישה נוספים טופלו במקום.

"איפה בצלם היה כשמחבלי מדמא ניסו לשרוף משפחה יהודית?"

בעקבות הפרסום בקול היהודי הוציאו בישוב יצהר, הסובל מהתקפות הטרור של הכפר מדמא, הודעת גיבוי לחיילים שפגעו בפורעים הערבים.

"איפה 'בצלם' היה כשמחבלי מדאמה ניסו לשרוף משפחה יהודית ברכבה? ההתפרעות החלה לאחר שצה"ל הקים מחסום בכניסה לכפר בעקבות יידוי שני בקבוקי תבערה לפני כשבוע וחצי לעבר רכב של משפחה ישראלית שנסעה בכביש 60 בין יצהר לחוות גלעד. 

העריכה הגסה של הסרטון שמפיץ ארגון בצלם נגד חיילי צה"ל, ממחיש את הביטוי תעשיית פאליווד, שמשקפת תעמולה ולא מציאות. המציאות היא שתושבים מהכפר מדאמה ניסו לשרוף משפחה יהודית מיצהר שנסעה ברכבה, באמצעות בקבוקי תבערה. האם ארגון בצלם תומך טרור?", אומרים ביצהר.

ראש מועצת שומרון אמר בתגובה לפניית הקול היהודי כי הוא מגנה בחריפות את ארגון בצלם ושיטת הפגיעה בחיילי צה"ל השומרים על בטחון ישראל: "ארגון בצלם מורכב מחבורה של אובססיבים שרודפים את חיילי צהל בצורה של טורדנות כפייתית. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל ומגבים את החיילים בצורה מלאה. מחבל או פורע חוק שפוגע בבטחון אזרחי ישראל או חייליה, צריך לקבל תגובה נחושה. אני קורא לפיקוד הבכיר של צה"ל ולשר הבטחון לגבות את החיילים הללו בפה מלא", אמר דגן.

שמואל (זנגי) מידד יו"ר חוננו מגיב לסרטון בצלם בו נראה חייל שמח על פגיעה בערבי שיידה אבנים. "חיילים מותקפים. המצלמות מכוונות עליהם בלבד. וכשהם מצליחים להינצל הם שמחים. ומי צוהל? בצלם שמצלמים רק את המתגוננים כאילו היו תוקפים. נמאס מהם", אמר מידד.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון