בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשב"כ חשפו את ההתארגנות - נמנעו מלחשוף את מקור הכסף

בהודעת שב"כ פורט דבר חשיפת ולכידת חוליית מחבלי טרור של החמאס אך לא פרטו את מקור הכספים שהועברו לשם כך. הכתב הצבאי רון בן ישי טוען שהמקור הוא טורקיה. 'לך ירושלים': "הגיע הזמן שישראל תציב קו אדום לארדואן"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט כסלו תשפ"ב - 13:51 23/11/2021
גודל: א א א
(דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

בהודעה רשמית מטעם השב"כ פורט אתמול בהרחבה דבר חשיפת ולכידת חוליית מחבלי טרור של החמאס ביהודה ושומרון. בהודעה הודגש שהכסף וההנחיות הגיעו מחו"ל אך לא פרטו מהיכן. הכתב והפרשן הצבאי, רון בן ישי, טוען שהמקור הוא טורקיה והדבר לא פורסם בכדי לא להביך את הנשיא ארדואן שהיה ערב לכך שמחבלי חמאס בשטחו לא יעסקו בפעילות טרור. 

בשבוע שעבר פורסם בהרחבה באמצעי התקשורת כיצד בני הזוג אוקנין ממודיעין שוחררו ללא כל תנאי ממעצר השווא, לאחר שיחת טלפון בין ארדואן לבנט. כחודשיים לאחר מבצע צבאי מורכב, אשר התקיים במספר מוקדים ביהודה ושומרון, בהם: ג'נין, הכפר בורקין, הכפר דאן ובידו הסמוך למבואות ירושלים, מפרסם השב"כ את תשתית ההתארגנות הנרחבת כולל ראשיה היושבים בטורקיה, אך נמנע מלכתוב זאת בהודעה הנרחבת, לפי טענת בן ישי, מתוך המבוכה של ארדואן והלחץ שהפעיל על בנט. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

כזכור, טורקיה קיבלה את מגורשי 'עסקת שליט' תוך שהם ערבים לכך שיפסיקו עם פעילות הטרור.ישראל פנתה בשנים האחרונות לטורקיה וטענה  שצאלח עארורי, סגן יו"ר תנועת החמאס וראש "מרחב הגדה" וזכריא נג'יב, אחד מחוטפי החייל נחשון וקסמן הי"ד, מוסיפים בפעילות טרור, אך בטורקיה הכחישו זאת. חשיפת החוליה כעת הביכה את ארדואן וזו לכאורה הסיבה בגינה נעצרו זוג הישראלים ובהמשך שוחררו 'ללא כל תנאי'.

ארדואן תקף הבוקר (ד') את ישראל ואמר: "צריך להפסיק את המדיניות הישראלית בכל הקשור להתנחלויות הבלתי חוקיות, הרס וגירוש תושבים במזרח ירושלים וביהודה ושומרון. מטרתנו היא להגן על הפלסטינים ועל שאיפותיהם. אסור לנו לעשות שום פעולה שתפגע בשאיפות הללו".

המעורבות של טורקיה מוכרת זה זמן רב, הן מול ארגון הטרור חמאס והן מול התנועה האסלאמית, ומנסה לבסס את מעמדה בירושלים באמצעות עמותות צדקה ו'פעילות אזרחית'.

 מאור צמח, יו"ר ארגון 'לך ירושלים', הפועל רבות נגד ביסוס הטורקים בירושלים, אומר לקול היהודי: "טורקיה הפכה בשנים האחרונות לחממת הגידול של הטרור הפונדמנליסטי אסלמי הפועל נגד מדינת ישראל".

עוד מוסיף צמח: "סביב שולחן הטרור בטורקיה יושבת הנהגת החמאס מצד אחד והתנועה האיסלמית הישראלית. הגיע הזמן שממשלת ישראל תתנער מהנציגים של ארדואן בממשלה ותציב קו אדום לארדואן: קשרים עם החמאס או קשרים עם מדינת משראל".

דלת מסתובבת למחבלים

חשיפת השב"כ מציגה את הפעילים המרכזיים בחוליית הטרור הגדולה, אשר חלקם הינם אסירים משוחררים, המוכרים לכוחות הביטחון. למעט ערורי ונג'יב הפועלים משטח טורקיה, מוזכרים גם מוסא דודין, מגורש "עסקת שליט" מאזור יתיר, מקורבו ויד ימינו של צאלח עארורי, המעורב בהעברת כספי טרור באמצעות שליחים לחמאס ביהודה ושומרון.

חיג'אזי קואסמה, פעיל חמאס מוכר מחברון, בן 37, המשתייך למשפחת פעילי חמאס בולטים בהם מחמוד קואסמה, אשר גורש ב"עסקת שליט" לעזה וממשיך לפעול משם להניע פעילות חמאס ביהודה ושומרון.  חיג'אזי נעצר בעבר מספר פעמים בגין פעילות בחמאס ותכנון פיגועים. חמזה זהראן, פעיל חמאס בן 40 מהכפר בידו שנעצר גם הוא בעבר מספר פעמים בגין מעורבות בפעילות חמאס ובתכנון פיגועים וחוסל בפשיטה האחרונה על ידי כוחות ימ"מ יחד עם שני מחבלים נוספים. 

מחמוד סעדי, שגויס להתארגנות במטרה לבצע פיגוע בטווח זמן מידי ומהדס טרור מהכפר בורקין שמפקד פלגה ולוחם מיחידת דובדבן נפצעו קשה על מנת ללכוד אותו.

מארגון 'תורת לחימה' נמסר לקול היהודי בעקבות המאמצים הרבים לעצור מחבלים משוחררים: "לוחמי ומפקדי צה"ל מוסרים נפשם כדי ללכוד מחבלים ערבים בערי וכפרי המרצחים, ובסוף הפרקליטות הצבאית, מערכת המשפט וממשלת ישראל מורידים לטמיון את עבודת הלוחמים, כשהדלת מסתובבת והמחבלים שנתפסו חוזרים אל שורות ארגוני הטרור ורצח יהודים".

"ערך ההכרעה, הניצחון, וחיסול האויב חייבים לבוא כמדיניות מערכתית, רק כך צה"ל יוכל לנצח".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד