בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ב'בצלם' קוראים לסרב פקודה: "אל תירו במפגינים בעזה"

בארגון השמאל הקיצוני קוראים לחיילים שלא לירות לעבר המתפרעים הערבים. גורמים רבים קראו לפתוח בחקירה פלילית נגד הארגון

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט ניסן תשע"ח - 21:31 04/04/2018
גודל: א א א
(דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם' יצא היום (חמישי) בקמפיין הקורא לחיילי צה"ל לסרב לפקודת מפקדיהם ולא לירות לעבר המתפרעים הערבים בצעדות הטרור וההתפרעויות על גדר רצועת עזה.

תחת הכותרת "מצטער המפקד, אני לא יורה", קוראים בארגון השמאל הקיצוני לחיילים שלא להקשיב למפקדיהם ולקובעי המדיניות בצה"ל, ולא לירות לעבר מתפרעים שאינם חמושים. לדבריהם, ירי לעבר הפורעים שאינם חמושים, הינו בלתי חוקי בעליל.

בשבוע שעבר התפרעו עשרות אלפי ערבים במספר מוקדים שונים לאורך גדר רצועת עזה. על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, 17 ערבים נהרגו ומאות נפצעו. מצה"ל נמסר, כי לפחות עשרה מבין ההורגים הינם מחבלים מהזרוע הצבאית של חמאס, ממערך המנהרות של חמאס וכן מהג'יהאד האיסלאמי.

   | ביקורת במערכת הפוליטית. "לבחון חקירה פלילת נגד בצלם"

בעקבות הדברים, בישראל השמיעו ביקורת קשה כנגד ארגון השמאל הקיצוני. שר הבטחון אביגדור ליברמן צייץ בטוויטר שלו כי הוא מציעה לבצלם "לשכנע את אלפי העזתים להפסיק להניח מטענים על הצירים, לירות על חיילים, להפר את הריבונות שלנו ולחזור הביתה בשלום. אם זה לא יעבוד, כנראה שנזדקק לצה"ל...".

השר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן כתב בדף הפייסבוק שלו "'בצלם' שקרנים תומכי טרור וזו תקיעת סכין בגבם של תושבי הדרום". עוד הוסף ארדן ואמר, כי "אפנה ליועץ המשפטי לממשלה בכדי שיבחן חקירה פלילית נגד 'בצלם' בגין המרדה".

   | ברצועת עזה נערכים להתפרעויות

בתוך כך, ערביי רצועת עזה נערכים לקראת צעדת הטרור וההתפרעויות ביום שישי הקרוב, חג שביעי של פסח, על גדר המערכת. תוך הכותרת והאשטג "יום שישי של הצמיגים", פורסמו הנחות לציבור הערבי הרחב כיצד יש לנהוג בהתפרעויות, הן מצד הציוד הדרוש, הכולל צמיגים להבערה, מסכות ועוד והן מצד האמצעים להיטמע בין המפגינים ולמנוע זיהוי פנים בידי כוחות צה"ל.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד