בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מחדל בדרום:

מחבלים חמושים חדרו לאזור צאלים

שלושה מחבלים חמושים בסכינים ורימונים הצליחו לחדור את גבול עזה, ונתפסו רק באזור צאלים לאחר סריקות ארוכות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א ניסן תשע"ח - 11:33 27/03/2018
גודל: א א א
רימונים וסכינים שנמצאו על ערבים  (דוברות המשטרה)
רימונים וסכינים שנמצאו על ערבים (דוברות המשטרה)

אירוע חמור בדרום. שלושה מחבלים ערבים חמושים בסכינים ורימונים חדרו מגבול רצועת עזה ונתפסו בשעות הצהריים רק באזור צאלים, מרחק של כ-20 ק"מ מהגבול. מדובר במחדל צבאי שהסתיים רק באורח נס ללא נפגעים ולפני שהספיקו המחבלים לבצע פיגוע בפועל.

סריקות החלו לאחר שזוהו עקבות סמוך לגדר הגבול. כוחות צה"ל החלו בסריקות שבמהלכן אותרו שלושה ערבים חמושים בסכינים, רימונים ומגזרי תיל, בסמוך לבסיס צאלים. על פי ההערכות, המחבלים צעדו בשטח ישראל במשך הלילה עד שהגיעו לאזור הבסיס.

השלושה נעצרו והועברו לחקירת השב"כ, וחבלן הוזעק לטפל ברימונים שנשאו. מדובר במחדל שכן החדירה לא זוהתה, הגדר לא התריע, ועלול היה להתרחש פיגוע גדול במידה ולא היו נתפסים המחבלים.

אירוע זה מצטרף לשרשרת אירועי טרור המתרחשים בסמוך לגבול עזה בשבועות האחרונים.

אזעקות נשמעו ביום א' בלילה בסביבות השעה 22:30  בחלק מאזורי הדרום, ועשרות אלפי אזרחים ובהם ילדים רבים שישנו במיטותיהם, הוזעקו למקלטים ולמרחבים המוגנים. אזעקות נשמעו בישובי המועצה האיזורית חוף אשקלון, באזור התעשייה אשקלון, מועצה איזורית שער הנגב והעיר שדרות.

תחילה דווח כי מדובר במטח רקטות שירו מחבלים מרצועת עזה, אולם בהמשך טען דובר צה"ל כי האזעקות הופעלו בגלל ירי מקלעים של חמאס, אותו זיהתה מערכת כיפת ברזל ששיגרה טילי יירוט לשמי האזור.

כמו כן במהלך יום ראשון האחרון נערך אימון של מחבלי חמאס ברצועת עזה, אימון שכלל ירי רקטות ארוכות טווח לים.

באירוע נוסף, אתמול (ב') עשרות ערבים רגמו באבנים דחפור צבאי בגבול עזה בשעות הצהריים. בתיעוד שהופץ מהמקום לא נראית תגובה של כוחות צה"ל. 

אירוע חמור נוסף התרחש בשבת האחרונה ותועד גם הוא. מספר ערבים חדרו את גדר הגבול והציתו כלי הנדסי של הצבא שחנה בסמוך במסגרת העבודות להקמת מכשול למנהרות ארגוני הטרור.

בצה"ל הכחישו תחילה את האירועים, אולם התיעודים שהופצו בכלי התקשורת הערבים אל הותירו מקום לספק, ובהמשך הוציא צה"ל אישורים לידיעות.

ביום שישי צפויות צעדות ענק של ערבים לאזורי הגבול, ויתכן והאירועים הללו הם "פרומו" מאורגן בכדי לחמם את האזור.

במוצאי השבת דווח על תקיפה של צה"ל ברצועת עזה, אך לא היו נפגעים מקרב האויב. ככלל צה"ל מכיל את האירועים, וגם לקראת יום שישי הקרוב בצה"ל מכינים סוללות הגנה ואמצעים שונים, אך לא ברור כיצד יתמודדו עם הגעת רבבות ערבים כפי שהבטיחו ארגוני הטרור.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד