בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גופת המחבל מארמון הנציב הוחזרה למשפחתו

גופת המחבל שדקר שוטרים לפני חודש וחצי בארמון הנציב לאחר שחדר לתחנת משטרה הוחזרה למשפחתו ונערכה לווית הסתה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט טבת תשע"ט - 15:10 06/01/2019
גודל: א א א
הפיגוע בארמון הנציב. ארכיון  (צילום: הצלה ללא גבולות )
הפיגוע בארמון הנציב. ארכיון (צילום: הצלה ללא גבולות )

גופתו של המחבל רחמן אבו ג'מאל, נער ערבי ש ביצע את פיגוע הדקירה בתחנת המשטרה בארמון הנציב לפני כחודש וחצי, הושבה למשפחתו ביום שישי האחרון, ואלה קברו אותה במפגן הסתה ועידוד טרור כמקובל בלוויות מחבלים.

מסע הקבורה נערך בעארב-סווחרה הגובלת בג'בל מוכבר. במהלך מסע הקבורה נשמעו קריאות הסתה נגד מדינת ישראל ואף הונפו דגלים של ארגוני טרור.

מתנועת 'לך ירושלים' נמסר כי מסירת גופתו של המחבל מהווה שבירה של עיקרון עליו שמרה ממשלת ישראל במשך שלוש שנים, ולפיה גופותיהם של מחבלים תושבי ירושלים לא נמסרות לקבורה.

כזכור, עיקרון זה נועד לבלום מפגני הסתה כדוגמת זה שליווה את קבורתו של אבו ג'מאל, ואולם משום מה בחרה ממשלת ישראל לשנות את מדיניותה ולאפשר את קבורת המחבל.

נזכיר כי בפיגוע הדקירה נפגעו שני שוטרים באורח קל. שוטרים אחרים שנכחו בתחנת 'עוז' שבה התרחש הפיגוע השתלטו על המחבל וניטרלו אותו. שבוע מאוחר יותר הוא מת מפצעיו.

ב'לך ירושלים' מציינים כי "משפחת אבו ג'מאל אחראים למותם של 9 ישראליים ופציעת ישראליים רבים", ומונים סדרת פיגועים שבוצעו על ידי בני המשפחה: פיגוע הירי הרצחני בבית הכנסת בהר נוף, פיגוע הדריסה שבוצע על ידי טכנאי בזק מבני המשפחה, פיגוע בו נרצחו שלושה ישראלים, וזאת לבד מפיגועים שהביאו לפציעתם של ישראלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון