בע"ה י"א תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גל"צ שידרו "פייק ניוז" - בנט גיבה את הרב גינזבורג

כתבת גל"צ פרסמה הקלטות של דברי הרב גינזבורג לאחר רצח הרב שבח הי"ד, אך עיוותה את ההקשר. לשכת הרב: "פרסום שקרי ומגמתי"

  • ח' שבט תשע"ח - 09:34 24/01/2018
גודל: א א א
הרב יצחק גינזבורג צילום: אברהם שפירא
הרב יצחק גינזבורג צילום: אברהם שפירא

בעקבות הפרסום הבוקר (ד') בגלי צה"ל בו נטען כי הרב יצחק גינזבורג קרא בשיעור לאחר רצח הקדוש רזיאל שבח הי"ד לבצע פעולות תגמול בידי יחידים, תקפו הבוקר בלשכתו את הפרסום והסבירו כי הכתבת הבינה בדיוק הפוך מתוכן השיעור.

בלשכה סיפרו כי דבריו של הרב הוסברו אתמול לכתבת כרמל דנגור אשר פנתה לתגובה, והעמידו אותה על טעותה, אך הכתבת היתה נחושה לפרסם את הדברים תוך מתן פרשנות שגוייה.

"כפי שהרב גינזבורג הבהיר בשנים האחרונות, התיקון הנדרש במישור הבטחוני הוא מדיניות אמיצה ותקיפה של מדינת ישראל, מתוך הכרה בזכותו של העם היהודי על ארצו. בשיעור המצוטט הדגיש הרב שעל הרשות המבצעת לפעול בתוקף הנדרש ואם הממסד אינו ממלא את תפקידו יש להחליף את ההנהגה." הסבירו בלשכה את דבריו של הרב.

 |   "הכתבת הוציאה דברים מהקשרם"

בנוסף מסרו כי "לצערנו הכתבת הוציאה דברים מהקשרם ובחרה להוציא פרסום מגמתי, שקרי ומעוות, וזאת למרות שהדברים הוסברו לכתבת. חבל שגלי-צה"ל מטעים את הציבור ונגררים לרדיפת רבנים תוך ליבוי שנאה ופילוג בעם."

הרב יוסי פלאי מלשכת הרב הוסיף כי "אנו שמחים מאד שאנשים, גברים ונשים, מגיעים לשיעורי הרב ולומדים את ספריו הרבים, אך לא ככלי ניגוח, אלא מתוך רצון לשמוע ולהבין באמת את עמדתו. אנחנו בהחלט חושבים כי יש לרב מסר חשוב לשיח הציבורי היום, זה מסר שיכול להרים אותנו מעל למחלוקות הקטנוניות. אנו מאחלים לכולם להרבות באהבת ישראל מתוך כבוד למסורת ישראל".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אף הגיב לדברים בגלי צה"ל וגיבה את הרב גינזבורג: "אני לא שמעתי מה שאתם שמעתם. נראה לי שהתכוון שמדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים, ובאמת - מדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים", אמר בנט.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 92 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד