בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גם כשהמפגע "בודד": מדינות תומכות טרור יפצו נפגעי הטרור

הפסיקה התקדימית של בית המשפט בארצות הברית, קובעת אחריות על פיגועים, גם כאשר המחבל אינו משויך לארגון טרור, כלפי מדינות התומכות בארגוני טרור. "כעת ברור לכולם ש'זאב בודד' איננו ממש בודד"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' סיון תש"פ - 09:49 02/06/2020
גודל: א א א

בית המשפט בארצות הברית קבע לראשונה כי משפחות נפגעי טרור יוכלו לתבוע פיצויים ממדינות התומכות בארגוני טרור, כמו איראן או סוריה, גם כאשר הפיגוע בוצע בידי מחבל "בודד" אשר באופן רשמי לא היה משוייך לאף ארגון טרור.

על פי הדיווח בחדשות כאן 11, ההחלטה התקבלה בעקבות תביעה שהגישו שבעה משפחות נפגעי טרור מישראל ומארצות הברית, באמצעות ארגון שורת דין ועו"ד ניצנה דרשן-לייטנר.

השופטים קבעו, כי ניתן להוכיח שגם מאחורי פיגוע שביצע מחבל בודד ולא משוייך, עומד ארגון טרור או אידאולוגיה המשוייכת אליו. משכך, ניתן לחייב בפיצויים מדינות הממנות ארגוני טרור, כמו חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

בית המשפט עתיד להתכנס שוב כדי להחליט על גובה הפיצויים וכיצד הם ישולמו.

"מדובר בפסיקה תקדימית ובניצחון משמעותי לקורבנות הטרור", אומרת עו"ד דרשן-לייטנר. "בית המשפט מצא שמאחורי כל מחבל עומד ארגון טרור, ולכן לא מדובר בגל פיגועים חסר שליטה, בו כל אחד יכול ליטול סכין ולדקור באקראיות יהודים, אלא מדובר במערכה מוכוונת ומתוזמנת של ארגון החמאס. ככזו, ייתכן וניתן היה למגר אותו באיבו, ולו היתה מתנהלת מלחמה משפטית נגד הארגון, היינו עדים לפחות פיגועי דקירה או דריסה".

"כעת ברור לכל אחד, ש'זאב בודד' כפי שמכונה בתביעה, איננו ממש בודד, אלא מדובר בכנופייה של זאבים שעומדת מאחוריו תשתית טרור נרחבת, ולכן המלחמה צריכה להיות בשורשיו. אנו מברכים על פסיקת בית המשפט שקבע באופן חד משמעי כי ארגוני הטרור והמדינות התומכות בהן - ישלמו בסופו של דבר את המחיר", אמרה עו"ד דרשן לייטנר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד