בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גנב כבשים וציוד רב וקיבל עונש קל - הפרקליטות מערערת

הפרקליטות הגישה ערעור לבית משפט מחוזי נגד העונש הקל שהוטל על בדואי שפרץ וגנב משלושה משקים חקלאיים שונים "תוך תחכום רב".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תש"פ - 15:44 09/03/2020
גודל: א א א

פרקליטות המדינה הגישה ערעור נגד העונש המקל שהטיל בית משפט השלום באשקלון על בדואי שהורשע במספר אירועים של פשיעה חקלאית באזור הדרום ונידון ל-18 חודשי מאסר בלבד.

על פי כתב האישום בו הורשע, סאבר אבו כף, בדואי כבן 20 מהפזורה הבדואית בנגב, ביצע לאורך תקופה ארוכה ולאחר תכנון מקדים ותחכום רב, התפרצויות לבתי מגורים ולמשקים חקלאיים בדרום, מהם גנב רכוש חקלאי ובקר.

הנאשם התפרץ לשלושה משקים חקלאיים לפחות, יחד עם חשודים נוספים, וגנב עשרות כבשים, עזים וטלאים וכן כוורות וציוד רב, הנאמד בשווי של יותר מ-80,000 ₪. כמו כן, הוא נאשם בעבירות אלימות כלפי סוהרת.

שופט בית משפט השלום באשקלון הרשיע את אבו כף בביצוע עבירות רבות של גניבה חקלאית, סיוע להריגת בעלי חיים, התפרצות למקום מגורים כדי לבצע עבירה ועוד והשית עליו 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי בסך 10,000 ₪.

כאמור, פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע ערעור על עונשו המקל של אבו כף והיא מבקשת להחמיר באופן ניכר בעונש המאסר וכן להגדיל את  היקף הפיצוי שהושת על אבו כף.

"בית משפט קמא התעלם מכוונת המחוקק להקנות מענה עונשי הולם יותר ל"מכה" שפקדה את אזורי המדינה, בדמות פגיעה תדירה וקשה בחקלאות", נכתב בערעור.

עוד נכתב, כי "מסיכת מעשי הנאשם, המתוכננים בקפידה, הכוללים הכרת השטח והתיאומים, קשירת קשר עם אחרים, הצטיידות בפלאפונים מבצעיים והסתייעות ברכב, התעוזה לפקוד 3 משקים חקלאיים שונים, ולגנוב מהם ללא הסכמת בעליהם ציוד, בקר וכוורות בהיקף של למעלה מ- 80,000 ₪ ונזקים עקיפים של התמוטטות כלכלית של שני משקים, מחייבת משקל ראוי וניכר לשיקולי הרתעה".

בהודעת הערעור צוין, כי בית משפט השלום "התעלם ממהותן הייחודי של עבירות הגניבה החקלאית- 'גניבה בנסיבות מחמירות', ומכוונתו הברורה של המחוקק לתקן את חוק העונשין ולחוקק עבירה ייחודית שעניינה בין היתר גניבות חקלאיות, המחמירה בענישת מבצעיה והמטילה עונש של 4 שנות מאסר...".

כמו כן, מבקשת הפרקליטות בהודעת הערעור להגדיל את רכיב הפיצוי הנמוך שהושת על הנאשם, שאינו הולם לעמדת המדינה את תכליות הפיצוי, במיוחד לאור היקף הנזק העצום שנגרם לחקלאים עקב מעשי הנאשם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד