בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השכן שלי, שחייתי לצדו בדו קיום - אפשר לפורעים להיכנס לבית שלי"

יובל, תושב העיר, תיאר היום את מה שעבר ביממה האחרונה: "הם נכנסו לבית, קרעו ספרי קודש, השחיתו תשמישי קדושה. אני לא יודע להסביר את רמות השנאה אבל אין ספק שיש פה משהו שלא היה״

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תשפ"א - 15:14 12/05/2021
גודל: א א א
(צילום: אלעזר ריגר)
(צילום: אלעזר ריגר)

בימים האחרונים מתראיינים תושבי לוד, שעד לאחרונה חיו בשכנות טובה, לדבריהם, לצד שכניהם הערבים, ומתארים את התפנית ביחס הערבים אליהם. יובל, תושב לוד, התראיין היום אצל ארא"ל סגל ואמר: ''השכן שלי, שחייתי לצדו במשך שנתיים בדו קיום, פתח את החצר שלו בשביל לתת לפורעים להיכנס לבית שלי"

את המשך האירוע מתאר יובל: "הם נכנסו לבית, קרעו ספרי קודש, השחיתו תשמישי קדושה. אני לא יודע להסביר את רמות השנאה אבל אין ספק שיש פה משהו שלא היה״.

אמש התארחה תושבת העיר באולפן אחד הערוצים ותיארה אף היא, כיצד השכנים שבעלה היה עובר דרכם לגבות את דמי ועד הבית בחיוך וידידות, מבטם הפך בין לילה שונה והיא החלה לחוש מאוימת".

בית כנסת ברחוב ברנר בעיר הוצת ועלה בלהבות. מאיר ליוש, תושב העיר סיפר על שכניו שרצו לצאת לכיוון בית הכנסת בכדי להציל את ספרי התורה לפני שהפורעים הערבים יציתו את המקום: "בגלל דיווח ששורפים לנו את הבית כנסת הלכנו לשם עם מקלות בידיים. קצין משטרה עצר אותנו בדרך, אמר: רבותיי, ערב טוב, אתם מעוכבים בעילת "קשירת קשר לביצוע פשע.  4 שעות הם עוכבו בתחנת המשטרה, שרצתה לתת להם צו הרחקה מלוד, העיר שבה הם גרים ומגנים על הילדים שלהם. הם התנגדו בתוקף אז המשטרה נתנה להם מעצר בית של 12 שעות. לא יודע מי אתה קצין משטרה אידיוט, תתבייש לך. אתה אפילו לא גר פה ולא מבין מה זה להגן על הבית שלך" כך כותב ליוש.

שילה פריד, כתב עיתון 'בשבע', תיאר: "עוד קצת מהפעילות המבורכת של מג"ב בעיר. הלילה קבוצת פורעים ערבים עסקה בהבערת בית כנסת. שני בחורים יהודים רצו למקום בניסיון למנוע את שריפת המקום. כוח מג"ב גילה נחישות ועצר את שני היהודים. נלקחו לחקירה ושוחררו בתום 4 שעות", דברי פריד.

תמונות וסרטונים של יהודים מפנים את ביתם באישון לילה, הופצו ברשתות חברתיות של התושבים הערבים בעיר. חלק מבתיהם של התושבים היהודים נפרצו והושחתו בדגש על ספרי קודש.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בהמשך לפרסומים שונים ברשתות החברתיות על טענות ל'ביזת בתים' אמש בלוד, מבדיקה שערכנו עד כה לא נמצאו אירועים כאלו למעט אירוע אחד בו עלה חשד לפריצה אל הבית ונסיבותיו נבדקות על ידי המשטרה בשעות אלו.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד