בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דיווח: התקדמות לקראת שחרור מחבלים

על פי דיווח בעיתון לבנוני, ישראל צפויה לאשר בשלב הראשון שחרור של מחבלים זקנים, נשים וקטינים, יחד עם גופות מחבלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תש"פ - 09:36 29/06/2020
גודל: א א א

על פי עיתון אל-אחבאר הלבנוני, חלה התקדמות במגעים בין מדינת ישראל לארגון הטרור חמאס אודות עסקת שחרור מחבלים.

מטרת העסקה, מצד ישראל, היא לקבל את גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול הי"ד, שנפלו במהלך מבצע צוק איתן ברצועת עזה, וכן להחזיר את אברה מנגיסטו ובדואי-ישראלי נוסף הנמצא ברצועה.

על פי הדיווח בחדשות כאן, ישראל הסכימה לשחרר בשלב הראשון מחבלים המוגדרים כ"אסירים הומניטריים", בהם זקנים, נשים וקטינים, וכן שחרור גופות מחבלים.

בעיתון אל-אחבאר נכתב גם, כי נציגי חמאס מתקשים לקבוע האם מדובר בהתקדמות אמיתית במשא ומתן.

אתמול, נפגש שר הבטחון בני גנץ עם הוריו של סגן הדר גולדין הי"ד וכן עם אחיו התאום של הדר. "הוזמנו על ידי רמטכ"ל 'צוק איתן' ושר הביטחון הנוכחי, רא"ל (מיל') בני גנץ, לפגישה והתייצבנו למרות תחושה כבדה שהיא מיותרת", נמסר ממשפחת גולדין לאחר הפגישה. "אנו מצפים מגנץ, כרמטכ"ל 'צוק איתן' ששלח את הדר להילחם, שידאג להחזירו הביתה עכשיו. למרות שב- 6 השנים שעברו מאז שהדר נחטף למנהרה ונותר בידי חמאס, הוא כלל לא פעל בנושא".

במהלך הפגישה מתחו בני משפחת גולדין ביקורת חריפה. "הבנו שהתנהגותנו הממלכתית ושיתוף הפעולה שלנו עם המערכת לאורך 6 השנים האחרונות התפרשו אצל הנהגת המדינה כאישור שלא לפעול להשבת החיילים משדה הקרב. לכן אנו מדגישים, כי במידה ולא נראה פעולות ממשיות להשבת הדר, נשנה את דרכנו הממלכתית ונפעל בדרכים אחרות כדי שתמלא את חובתך כרמטכ"ל מלחמת צוק איתן כלפינו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד