בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אימאם מוסלמי הורשע בעבירות טרור

לאחר שהורשע בכתב אישום במסגרת עסקת טיעון, גזר בית המשפט על האימאם וליד דקה עונש מאסר קצר. אימאם נוסף הורשע לאחרונה בעבירות דומות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב סיון תש"פ - 09:06 04/06/2020
גודל: א א א

בית משפט המחוזי בבאר שבע גזר לאחרונה את דינו של אימאם שהואשם בעבירות טרור, בהם מגע עם סוכן חוץ ומתן שירות להתאחדות בלתי מותרת.

הנאשם, וליד דיב, ערבי המשמש כאימאם במסגדים ברצועת עזה, הודה, במסגרת עסקת טיעון, בכתב אישום מתוקן והורשע בו.

במסגרת עסקת הטיעון, נגזרו על דיב 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך 9 חודשים וכן קנס על תנאי.

לפני כחודש הורשע נאזם אבו סלים, ערבי המשמש כאימאם במסגד בנצרת, בעבירות של עבירות של הסתה לאלימות וטרור ותמיכה בארגון טרור.

בית המשפט השלום בנצרת קבע כי אבו סלים הפיץ דברי הסתה ונשא דרשות בפני קהל רב של מתפללים במטרה להפיץ את האידיאולוגיה שהנחתה את ארגון הטרור אל-קאעידה, ולהסית את קהל המתפללים לאלימות.

כתב האישום הוגש נגדו לפני כ-10 שנים ולאחרונה כאמור הורשע, ונגזרו עליו 3 שנות מאסר ו-18 חודשים על תנאי.

בהכרעת הדין קבע בית המשפט כי "הדרשות שיוחסו לנאשם בכתב האישום, נישאו על רקע אירועים אקטואליים: הרג פעילי אל-קאעידה, מבצע צבאי בעזה, פרסום קריקטורות הנביא מוחמד בדנמרק וביקור האפיפיור בישראל. הנאשם עשה שימוש נרחב ויעיל באותם אירועים על מנת לשלהב את קהל השומעים והקוראים, וליצור באמצעות מניפולציה זו, כר פורה לקליטת התכנים שאותם ביקש להעביר, ואשר כללו קריאות לנקמה, להרג ולאלימות, הביטויים המרכזיים מדבריו שעסקו באלימות זו היו לשחוט, להלחם, להיאבק. "הוא קרא לכריתת ועריפת ראשים וביקש שהכופרים יעקרו מן השורש באמצעות חרב".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד