בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: פוסטים לאומניים בפייסבוק של נהג המשאית

תאונה או דריסה מכוונת? נהג המשאית מא-טור שהרג שני חיילים בכביש 6, שיתף בדף הפייסבוק שלו סרטונים לאומניים. לחובתו 115 הרשעות תעבורה

  • אלחנן גרונר
  • ל' שבט תשע"ח - 11:24 15/02/2018
גודל: א א א
נהג המשאית אבו זינה בהר הבית  (צילום מסך)
נהג המשאית אבו זינה בהר הבית (צילום מסך)

בלעדי: בדיקת הקול היהודי העלתה כי נהג המשאית החשוד בהריגת שני חיילים ופציעת תשעה נוספים לאחר שהתנגש בשיירת רכבי האמר של גדס"ר גולני, שיתף בדף הפייסבוק שלו פוסטים לאומניים סביב נושא הר הבית.

אתמול הובאו למנוחות סמל בר יעקוביאן ז"ל, בן 19 מנתיב השיירה. וסמל אשטו טספו ז"ל, בן 21 מפתח תקווה, שנהרגו שלשום בכביש 6 לאחר שמשאית בה נהג ערבי מא-טור התנגשה בשיירת רכבי האמר צבאיים.

בתאונה נפצעו תשעה חיילים נוספים באורח קשה, בינוני וקל, ומהפרטים שפורסמו אמש עולה כי המשאית התנגשה בהאמרים בעודם בנסיעה, וזאת בעוצמה רבה שהביאה לכך שההאמר הראשון פגע בשני והשני בשלישי. אחד ההאמרים התרסק כמעט לחלוטין. ההרוגים הם משני האמרים שונים. ההאמר הוא כלי כבד, ותוצאות התאונה מלמדות על עוצמת פגיעת המשאית בכלי הרכב הצבאיים.

מעצרו של נהג המשאית, אנואר אבו זינה הוארך אמש ביממה בבית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה. לחובתו לא פחות מ-115 הרשעות תעבורה.

"ברוח ובדם נפדה את אל אקצא"

אבו זינה גר בשכונת א-טור במזרח ירושלים, הידועה כשכונה לאומנית מאוד וממנה יצאו מחבלים רבים, ויהודים מותקפים בה לא מעט. אבו זינה עצמו התלונן אמש בבית המשפט כי "מתייחסים אלי כמו למחבל", וטען כי מדובר בתאונה שהתרחשה בטעות.

אחיו, אברהים, שעזב את א-טור לטובת מגורים באזור גוש דן, ואף הפעיל עסק מזון באזור, טען כי מדובר בתאונה רגילה וכי אחיו איש משפחה שדואג לפרנסה ולילדים. האח אף הביע תפילה לשלום הפצועים והשתתף בצער משפחות הנפגעים.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי בדף הפייסבוק שלו שיתף אנואר אבו זינה מספר פוסטים לאומניים סביב מהומות המגנומטרים בהר הבית, מהומות במהלכן אף נהרג צעיר ערבי מא-טור לאחר שתקף לפי החשד שוטרים יחד עם עשרות פורעים מהשכונה.

באחד הסרטונים ששיתף נראה שיגור מטחים כבדים של זיקוקים כאות ל"נצחון העם של פלסטין בבירה ירושלים המדינה על מסגד אל אקצא המבורך", לאחר הסרת המגנומטרים. בסרטון נוסף נראה המון ערבי בהר הבית צועק: "ברוח ודם נפדה את אל אקצא".

בסרטונים נוספים הוא מצלם את נהיגתו באמצעות הטלפון הנייד, וזאת כאשר לפי הסרטון נראה כי הוא אוחז את הטלפון בידו בניגוד לחוק. אחת הנסיעות היא לכפר רג'ר שחציו בישראל וחציו בלבנון, ובמשך כ-5 דקות מתאר אבו זינה את נסיעתו ל"לבנון".

חלק ממקורבי החיילים טענו אתמול כי מדובר באירוע לאומני ובדריסה מכוונת, כשהם מתייחסים לכך שהנהג ערבי, ולמהירות בה לכאורה התנגש בשיירת כלי הרכב הצבאיים. במשטרה לעומת זאת אמרו כי הם מתמקדים בפן הפלילי.

לא ברור האם למשטרה ישנה יכולת להוכיח מה בדיוק התרחש במוחו של נהג המשאית, והאם אכן מדובר בתאונה כתוצאה מנהיגה פרועה, או שמא באירוע לאומני ספונטני ומכוון לאחר שהבחין בכלי הרכב הצבאיים ודהר לעברם.

כך או כך, נראה כי תקדימים רבים של טיוח מקרים לאומניים, כדוגמת רצח נתנאל עראמי הי"ד בפיגוע הסנפלינג בפתח תקווה, רצח הרב משה טלבי הי"ד בצומת יקיר, רצח אבי בן ציון הי"ד בצומת אלון ומקרים רבים נוספים, מביאים לאובדן אמון הציבור במערכת אכיפת החוק בעניין זה, ולגלי שמועות ברשתות החברתיות.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד