בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה לעצור את עשרות הערבים שהתפרעו בדרום הר חברון

בהתפרעויות סמוך לחוות מעון השתתפו עשרות פורעים ערבים, בניהם אביו של פעיל בצלם, ופצעו את רבש"צ הישוב. עו"ד בלייכר "כיצד יתכן שלא נעשה ולו מעצר אחד של הפורעים הערבים?"

  • יח"צ
  • א' חשון תשפ"ב - 10:45 07/10/2021
גודל: א א א
צילום מסך (עין לציון)
צילום מסך (עין לציון)

במהלך חג שמיני עצרת, התפרעו עשרות ערבים סמוך לחוות מעון בדרום הר חברון, וביצעו מעשי לינץ' של ממש ביהודים. רבש"צ חוות מעון הגיע לשטח עם כוחות הביטחון, הותקף ונפצע בידי הפורעים, ביניהם גם סולימאן סאלם 'נאסר' אלעדרא, אביו של פעיל 'בצלם' באסל אלעדרא, החשוד אף הוא, כפי שנחשף בקול היהודי, בהצתת מבנה בכפר והטלת האשמה על המתיישבים היהודים. הרבש"צ והגיש תלונה במשטרת חברון.

בהמשך היום התפרעו עשרות ערבים נוספים בפנים גלויות לעניי החיילים אך אף אחד מאותם פורעים לא נעצר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו תקף את התנהלות הצבא, והגיש תלונה ודרישה לעצור את כלל הפורעים הערבים.

מדובר במתחם מאהלים עונתיים לתקופת המרעה של ערביי יטא, אשר בשנים האחרונות מתקבעים בשטח בעזרת האיחוד האירופי והרש"פ. כמו כן, אנרכיסטים ופעילים אנטי ציונים מבעירים את השטח ומפריעים לתושבים היהודים ולצבא.

במכתב ששלח עו"ד בלייכר לאלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס נכתב כי התקיפה אירעה כאשר המתפרעים בשטח זיהו את הרבש"צ, כ- 30-40 ערבים הקיפו את רכבו ויידו לעברו אבנים. שמשת הרכב הקדמית התנפצה, והרבש"צ נפצע בפניו ובידו הימנית. הרבש"צ זיהה את אחד המחבלים, נעים חממדה, אשר זרק עליו אבן ונמלט.

הרבש"צ הפצוע הזעיק את הסמג"ד, שעצר את המחבל. "לתדהמתנו", כותב עו"ד בלייכר, "באופן תמוה ובלתי מתקבל על הדעת, שוחרר החשוד כבר בתחנת המשטרה ללא כל עונש! בנוסף, חרף חומרת האירוע, לא ידוע לנו על עצורים נוספים". כאמור, הצבא עצר חשוד ערבי אחד בתקיפת הרבש"ץ, ששוחרר בתחנת המשטרה. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בנוסף, כשעה לאחר תקיפת הרבש"צ אירעה הפרת סדר קשה נוספת, ע"י עשרות ערבים תושבי הכפר טוואני, שכללה יידוי אבנים מאסיבי כלפי כוחות צה"ל ומתיישבי חוות מעון. זהו כפר שרק בשבוע שעבר נתפסו בו שלושה ארגזי בקבוקי תבערה מוכנים לזריקה במהלך סריקה צבאית.

הפורעים אחזו בידיהם אלות תקיפה והשליכו אבנים וסלעים ללא הפסקה. הם הכו באלימות מתיישב יהודי וביצעו בו לינץ', ולפי המכתב "אך בנס הוא יצא בחיים מהתקיפה". רבים מאותם פורעים היו גלויי פנים וחלקם אף מוכרים בשמותיהם, ו12 תמונות שונות של מחבלים בשעת התקיפה צורפו למכתב. כאמור, לא ידוע על אף עצור באירוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הרבש"צ מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה והצבא "מדובר באוזלת יד חמורה כלפי מחבלים מסוכנים, כיצד ייתכן שלא נעשה ולו מעצר אחד באירוע שכזה? הדברים קשים שבעתיים ומעלים תחושות קשות, כאשר ביד השניה משטרת ישראל מיהרה לבצע מעצרים נרחבים תוך השקעת מאמצים רבים כלפי תושבים יהודים, אשר רבים מהם שוחררו בבית משפט לאחר שנקבע שאין ראיות לכאורה כנגדם".

עוד הוסיף כי "התנהלות שכזו יש בה כדי העברת מסר מתירני למחבלים, אשר אינם מורתעים מלחזור על מעשים שכאלה בעתיד חלילה". עו"ד בלייכר ביקש לבצע את כל אשר נדרש, כולל מודיעין ואמצעים מיוחדים, על מנת ללכוד את הפורעים ולהביאם לדין בגין מעשה טרור.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד